Uudised

KUUM: Venemaa ähvardab Soomet hävinguga, kui Soome peaks NATO-ga liituma

NATO-ga liitumine muudab Soome sihtmärgiks ja kindlustab riigi hävimise, ähvardas Venemaa parlamendi liige Vladimir Džabarov.

Soome on viimastel nädalatel mänginud ideega liituda NATO-ga. Soome välisminister Pekka Haavisto ütles täna Brüsselis NATO välisministrite kohtumisel, et otsus selgub lähinädalatel, vahendab Daily Mail.

Džabarov aga ähvardas, et Soome liitumine on kohutav tragöödia, mis võib kaasa tuua sarnase agressiooni nagu on nähtud Ukrainas.

Džabarov ütles, et kui Soome juhtkond sellise otsuse teeb, siis on see strateegiline viga. Soome, mis on viimastel aastatel hästi arenenud tänu headele suhetele Venemaaga muutub korraga sihtmärgiks. „Ma arvan, et see on tragöödia kõigi soomlaste jaoks,” ütles Džabarov.

Venemaa parlamendi ülemkoja senati liige Džabarov ütles, et ta ei usu, et soomlased ise oma riigi hävingule viivad.

Soome välisminister Pekka Haavisto ütles täna Brüsselis, et NATO liikmesriigid on lubanud Soomet liitumisprotsessi ajal kaitsta. Liikmesriigid on hinnanud, et Soomel kulub NATO liikmeks saamiseks 4 kuud kuni aasta.

Haavisto märkis, et Soome liitumisele NATO-ga on poolehoid suurenenud pärast Venemaa rünnakut Ukraina vastu. Soome peaminister Sanna Marin ütles käesoleval nädalal, et Soome suhted Venemaaga on pöördumatult muutunud.

Soomel on Venemaaga 1340 kilomeetrit ühist piiri, mis on pikim Euroopa Liidu riikidest. Soome on seni jäänud neutraalseks, et mitte Venemaad ärritada. Haavisto ütles, et Venemaa tegevus Ukrainas on aga Soome julgeoleku olukorda täielikult muutnud. Ta ütles väljaandele Kyodo News, et Soome peab olema valmis negatiivseteks sõjalisteks stsenaariumideks.

Soome on valmis NATO-ga liituma vaatamata Venemaa ähvardustele. Möödunud kuul ähvardas Vene välisministeeriumi kõrge ametnik tõsiste tagajärgedega, kui Soome või Rootsi peaks NATO-ga liituma.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga
Back to top button