Ligi 90 BENU apteegis üle Eesti saab nüüd kasutada mugavat retseptiravimi pikendamise teenust. Selleks ei lähe tarvis muud kui võtta kaasa ID-kaart ja nutitelefon ning suunduda sobivasse BENU apteeki.
Kuidas pikendamine käib?
Retsepti pikendamise teenus on väga lihtne ja mugav. “BENU apteekides asuvad nn feedback ehk tagasiside andmise terminalid, mis on meie patsientidele juba varasemast ajast tuttavad,” ütles BENU apteegi proviisor Maarika Markov.
ID-kaardiga tuvastamise järel ilmub terminali ekraanile menüü, kus tuleb vajutada nuppu “pikendan retsepti”. Seejärel kuvatakse samale ekraanile personaalne QR-kood, mida skaneeritakse nutitelefoniga. “Edasi suunatakse patsient MinuDoc retsepti pikendamise lehele,” juhendas ta. Kogu protsess võtab kohapeal aega umbes 15 minutit.
Kui teenuse tavahinnaks on 8 eurot, siis BENU apteegis kohapeal maksab retsepti pikendamine vaid 5 eurot. “Kuna patsiendid avastavad tihtipeale just nädalavahetusel, et ravimite retsepti on vaja pikendada, siis nüüd on see hea võimalus oma retsepte pikendada,” lisas Maarika.
Milliseid retsepte pikendada saab?
Oluline on meeles pidada, et pikendada saab nende ravimite retsepte, mida kasutatakse pikaajalisteks ravimikuurideks ehk pidevalt – näiteks kroonilised haigused nagu diabeet, kõrgvererõhutõbi, südame-veresoonkonna haigused, meeleorganite kroonilised haigused ja rasestumisvastased vahendid. “Pikendada ei saa narkootiliste ja psühhotroopsete ravimite (uinutid ja rahustid) retsepte, samuti ravimeid, mida vajatakse ägedate seisundite raviks,” märkis Maarika.
Kuna apteegis töötavad ravimispetsialistid, on retsepti pikendamise teenus suurepärane võimalus, et proviisori või farmatseudiga samal ajal nõu pidada ning vajalikele küsimustele vastused saada. “Apteekrilt võib küsida, kuidas mõnda ravimit tarvitada, millist ravimit võtta enne või pärast sööki,” näitlikustas proviisor.
Loe retsepti pikendamise kohta lisaks ning leia endale lähim BENU apteek siit.
Allikas. Benu