Uudised

Venemaa Pihkva oblastis keeldus umbes 60 sõjaväelast osalemast Ukrainas toimuvas sõjas.

Venemaa suurema pealetungi algusest annavad märku läände suunduvate põgenike autokolonnid, inimestest tühjaks jäänud tänavad Donbassi asulates ning üha valjenevast suurtükikõminast, kirjutas BBC korrespondent.

Vene väed kontrollivad nüüdseks juba 90 protsenti Luhanski oblasti territooriumist ning rohkem kui poolt Donetski oblastist. Venemaa rünnaku vastas seisavad Ukraina kõige kogenumad väeüksused, mis on samas piirkonnas sõdinud juba alates 2014. aastast.

Lääne ametnike hinnangul tegutsevad Donbassis Ukraina kõige parema väljaõppe ja varustusega üksused. Aga kuna Venemaa tungib korraga peale nii põhjast, idast kui lõunast võivad need üksused peagi piiramisrõngasse sattuda.

Samas rajavad Ukraina üksused uusi kindlustusi ning BBC ajakirjanike liikumisel itta oli näha, kuidas kaevatakse uusi kaevikuid ja kaitsepositsioone.

See võib küll olla 21. sajandi sõda, kuid kohati tundub see rohkem olevat Esimese maailmasõja moodi, tõdes ajakirjanik.

Kui BBC korrespondent liikus Ukraina poolt lähemale rindejoonele Luhanski oblastis, oli kuulda aina valjenevat suurtükikõminat, mida saatsid väiksemate relvade tekitatud helid.

Err.ee

Jaga
Back to top button