Uudised

venemaa infojärelevalve agentuur Roskomnadzor sulges kogu venemaal Facebooki ja Twitteri

Meeldib4
Facebooki logo ja Venemaa lipp.Facebooki logo ja Venemaa lipp. Autor/allikas: SCANPIXReuters
Venemaa föderaalne infojärelevalve agentuur Roskomnadzor teatas reedel, et keelab Facebookil Venemaal tegutsemise, põhjuseks Vene meedia diskrimineerimine. Hiljem teatati ka Twitteri keelamisest.

Roskomnadzor otsustas reedel blokeerida ligipääsu sotsiaalmeediaplatvormile Facebook, tuues põhjuseks, et on registreerinud Facebookil 2020. aasta oktoobrist 26 diskrimineerimise juhtu Vene meedia vastu.

Roskomnadzor tõi näiteks Vene riigimeediakanalitele RT ja RIA juurdepääsu piiramise Facebooki poolt.

Facebooki omanikfirma Meta tippjuht Nick Clegg ütles, et ettevõte teeb kõik, mis nende võimuses, et teenused Venemaal taastada. “Miljonid tavalised venemaalased jäävad ilma usaldusväärsest infost, neilt võetakse ära võimalus suhelda oma pereliikmetega ja sõpradega ning neid sunnitakse vaikima,” ütes Clegg.

Lisaks piirab Roskomnadzor ligipääsu ka Twitterile, teatas Vene riiklik uudisteagentuur TASS.
Valgevene väljaanne Nexta teatas reede hilisõhtul, et nende andmetel blokeeritakse Venemaal ka YouTube.

BBC teatas varem, et lõpetab ajutiselt oma tegevuse Venemaal, sest duuma poolt reedel heakskiidetud seadus muudab Venemaal tegutsemise võimatuks.

Venemaa parlament kiitis reedel heaks seaduseelnõu, mis kriminaliseerib riigis Ukraina sõjaga seotud valeuudiste levitamise. Maksimaalne karistus on 10–15 aastat vangistust.

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button