Tervis

Venemaa agressiooni ja Putinit õigustavad artistid pole Eestisse oodatud

Valitsuse liikmed toetasid põhimõtet, millega ei lubata Eestisse Venemaa agressiooni ja Putini tegusid toetavaid Vene ja Valgevene esinejaid ning kultuuritegelasi.




„Sõjas on kõik mustvalge. On üks riik, kes on läinud teisele riigile kallale. On Putini režiim, mis tapab süütuid tsiviilelanikke. Kõik, kes seda õigustavad, asuvad mustale poolele,“ ütles peaminister Kaja Kallas. „Enamikul ettevõtjatel, ürituste korraldajatel ja omavalitsustel on moraalne kompass täiesti olemas. Siiski on mõned üksikud, kes veel plaanivad korraldada sõda ja inimeste tapmist õigustavate artistide kontserte. Seega otsustasime valitsusega täna, et sellised artistid Eestisse tulla ei saa. Sõnum on konkreetne – Putini laulikud ei ole Eestisse teretulnud ning nende kontserte siin ei toimu,“ ütles Kallas.

Ühtlasi jõudsid valitsuse liikmed seisukohale, et Vene ja Valgevene artistide nn keelunimekirju pole plaanis koostama hakata.

Siseminister Kristian Jaani sõnul saab siseministeerium artisti tulemise Eestisse ära keelata.

„Valitsuse suunis on ühene sõnum eelkõige ürituste ja kontsertide korraldajatele, et mitte planeerida Eestisse selliste Vene esinejate kontserte, kes toetavad Putini-režiimi. Kui siiski ürituse korraldaja tahab mittesoovitud artisti Eestisse kutsuda, keelab siseministeerium juhtumipõhiselt selle inimese Eestisse tuleku. Me jääme siin nii öelda väravavahi rolli, kelle käes on tänase valitsuse suunise rakendamise kontroll. Usun, et Eesti elanikkond mõistab sellise otsuse vajalikkust ning on valmis seda järgima.“

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Jaga
Back to top button