Uudised

Ehitajatel läheb saamata jäänud palga väljanõudmine lihtsamaks

Valitsus kiitis täna heaks eelnõu, mis muu hulgas võimaldab tööle lähetatud ehitajal nõuda töötasu väljamaksmist mitte ainult otseselt tööandjalt, vaid ka viimase alltöövõtjana palganud firmalt. Otsus puudutab nii Eestisse lähetatud kui ka kohalikke töötajaid.

Ehitussektoris on liiga tihti probleeme töötajatele palkade maksmisega, nentis tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Eelmisel aastal moodustasid tööinspektsioonile laekunud avaldustest ehitussektori töötasu nõuded tervelt 10 protsenti. Valitsuse eelnõu aitab töötajal väljateenitud töötasu vähemalt osaliselt kiiremini kätte saada.

«Kui töötaja pole täitemenetluses saanud töötasu kätte nelja kuu jooksul, tekib töö tellinud ettevõttel kohustus maksta välja töötasu miinimumpalga ulatuses, kui ta ei kontrollinud eelnevalt, kas tehingupartner on võimeline oma töötajatele palka maksma,» selgitas Kiik.

Lisaks ebasoodsat kohtlemist keelavale sättele täpsustatakse, et ehitusvaldkonna töötaja saab võimaluse nõuda töötasu mitte ainult oma tööandjalt, vaid ka tööandjalt alltöövõttu tellinud isikult.

Loe edasi SIIT
Allikas. Postimees.ee

Jaga
Back to top button