Vene televisioon tegi seda jälle: mängiti läbi Soome vastast tuumarünnakut

Vene riigitelevisiooni üks tuntumaid propagandiste Vladimir Solovjov spekuleeris enda juhitavas jutusaates Soome-vastase tuumarünnakuga. Arutelu hõlmas „ennetavaid” või „demonstratsioonilisi” tuumalööke teistele Euroopa riikidele.

Asja kohta on jagatud videot sotsiaalmeedias.

Vene propagandasaadete formaatidele omaselt räägivad osalejad üksteisest üle ja karjuvad ning vaatajal on raske aru saada, mis tegelikult toimub. Saates räägitakse näiteks Venemaa tuuma-arsenali arendamisest, tuumarelvakatsetuste keelustamise lepingu lõpetamisest ja lääneriikide vastu suunatud „ennetava” või „demonstratsiooni” tuumalöögi tegemisest. Arutelu ei näita täielikult, kui tõsiseltvõetavad panelistid on.

Vene telekanal RTR: Venemaa kaalub Ukrainas tuumarelva kasutamist

Arutelul osalesid teiste seas Vene duuma liige Leonid Kalašnikov ja sõjaväeekspertidena esitletud isikud.

  • Üks löök Prantsusmaale ja kõik oleks läbi! Neil kõigil on saba jalge vahel, ma võin teile kinnitada. Prantsusmaast on järele jäänud vaid tolm, ütles üks osalejatest.
  • Või teeme seda Suurbritannias!

Saates maaliti pilt, et kogu Lääs on Venemaa vaenlane ja NATO riigid on seotud Ukraina sõjaga. Üks väitleja väitis, et kaalul on kogu Venemaa ja vene rahva olemasolu, mida ähvardab nüüd NATO poolt eksistentsiaalne oht. Saatejuht Solovjov aga lisas õli tulle, mis edasi juhtub.

– Leonid, ja kelle peal te soovitate seda [tuumarelva] katsetada?

  • Ehk et maailm ei peaks lihtsalt kartma, vaid juba rusikaga näkku saama?

Üks paneelis osalejatest püüdis tuumarelvaga spekuleerimist ohjeldada väitega, et igasugune tuumarünnak oleks vastutustundetu ning Venemaa ei suudaks tuumarünnakuga lääneriikide tegevust ära hoida, sest tuumarelvad on ka Prantsusmaal ja Suurbritannias.

VIDEO: Venelased viskavad vene riigitelevisioonis nalja Balti riikide hõivamise üle

See ei peatanud Solovjovi, kes tõi välja Soome kui sobiva tuumalöögi sihtmärgi.

  • See tähendab, et Poola või Rumeenia võivad olla tuumarelvade võimalikud sihtmärgid, või Soome, kui neil pole ka tuumarelvi ja nad pole NATO-s. Nad kõik oleksid potentsiaalsed sihtmärgid! Ja Ukraina oleks ka võimalik sihtmärk, sest nad pole NATO-s, möirgas Solovjov.

See pole esimene kord, kui Venemaa televisioon tuumarelva kasutamise üle spekuleerib. Näiteks septembris ähvardasid Vene duuma liikmed televisioonis esinedes Suurbritanniat ja Saksamaad tuumarünnakuga. Sellest teatas Business Insider.

Novembris ähvardati ka Soomet ja Rootsit. Tööeluprofessor Martti J. Kari ütles toona Iltalehtile, et tegemist on „arutelu illustreerimisega”.

Allikas: eestinen.fi

Vaata ka:

354227921 696052005865331 1256492580140078715 n

21.05 Usalda oma sisetunnet ja vali üks kaart. Ava, loe mis sõnum Sulle haljakaartidelt on.

VASTUSED 1. REISIMINE. Leia viise ja võimalusi reisimiseks – see tuleb Sulle kasuks. Reisimine võimaldab

tarokaart minuaeg.com 3

21.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane teisipäev 21.05.24 sulle toob. Tarokaardid on