Erakorralised uudised

Vene endine presiden Dmitri Medvedjevt: Euroopa Liidus on samuti tuumaelektrijaamad, mida saame rünnata.

Vene endine president ja peaminister, praegune julgeolekunõukogu aseesimees Dmitri Medvedjev edastas Euroopale varjatud ähvarduse.

„Euroopa Liidus on samuti tuumaelektrijaamad,” kirjutas Medvedjev sotsiaalmeedias, „õnnetused võivad ka seal juhtuda.”

Medvedjev võttis sõna seoses Zaporižja tuumajaama pommitamisega. Ekspresidendi väitel korraldavad pommirünnakuid Ukraina võimud ja nende toetajad. Ta hoiatas, et võib juhtuda uus Tšernobõl, kuna plahvatused on reaktorile ja tuumakütuse hoidlatele väga lähedal.

Medvedjev märgib, et rünnakutes süüdistatakse Venemaad, aga see on jama ja seda ei usu isegi russofoobid. Medvedjevi sõnul on väidetud, et lihtsalt juhtus, et see oli nagu õnnetus. Mis selle peale öelda, jätkas ta, Euroopa Liidus on samuti tuumajaamad ja õnnetused võivad ka seal juhtuda.

Zaporižja tuumajaam on Vene vägede kontrolli all. Rahvusvaheline aatomienergia agentuur IAEA peab plahvatusi Zaporižja tuumajaamas väga ohtlikuks, kuna need võivad kaasa tuua tuumaõnnetuse. Agentuur on nõudnud jaama kontrollimist, aga esindajaid pole jaama lubatud.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski esines läinud ööl üleskutsega Vene väed jaamast välja ajada. Tema väitel on see üleilmne huvi, mitte ainult Ukraina asi.

Eestinen.fi

Vaata ka:

jogging 2343558 1920

LEIA OMA TÄHEMÄRGILE SOBIVAIM SPORDIALA

Sodiaagimärk, mille all sa sündisid, mõjutab su isiksust, soove ja maailmavaadet. Kas oskasid arvata? Sodiaagimärgid määravad

treatment 4099432 1920

7 OHTLIKKU SÜMPTOMIT, MIDA EI TOHIKS TÄHELEPANUTA JÄTTA

Oma tervise eest hoolitsemine on üks kõige olulisemaid asju elus. Kuid mõnikord võivad tõsiste tervisehädade