Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
edgar soto iaHZUC69YHA unsplash

Värske uuring: haiguse läbipõdemine annab koroona vastu parema kaitse kui vaktsiin

Koroona läbipõdemine annab haiguse vastu parema kaitse kui vaktsiin, selgub värskest, USA-s läbi viidud uuringust.

Uuringust selgub, et haiguse läbipõdemisel tekivad B-mälurakud, mis suudavad toota võimekaid antikehasid ja tõrjuda viiruse erinevaid tüvesid, vahendab Daily Mail.

Kui haiguse läbipõdemisel tekivad B-mälurakud mitme kuu jooksul, siis vaktsiini puhul kestab see protsess ainult mõned nädalad ja puudub kaitse erinevate tüvede vastu.

Vaktsiinide tagajärjel tekib aga rohkem antikehasid kui koroona läbipõdemise käigus. Samas annab haiguse läbipõdemine parema kaitse B-mälurakkude abil.

Nüüd arvatakse, et laste puhul on parem kui nad haiguse läbi põeksid, kuna nende puhul ei esine eriti raskeid haigusjuhtusid.

Antikehade tase organismis langeb aja jooksul nii pärast vaktsineerimist kui haiguse läbipõdemist. B-mälurakud aga suudavad vajadusel toota uusi antikehasid, kui organism viirusega uuesti kokku puutub.

Tegemist on esimese uuringuga, mis võrdles haiguse läbipõdemisega ja vaktsineerimisega saadud B-mälurakkusid.

Teadlased samas hoiatavad, et kuigi haiguse läbipõdemisega saadakse paremad B-mälurakud, võib haigus olla paljudele ohtlik. „Haiguse läbipõdemine võib tappa,” hoiatas uuringut juhtinud Rockefeller University teadlane Michel Nussenzweig. Seevastu vaktsiin ei tapa ja hoiab ära raske haigestumise ning surma.

Allikas: Eestinen.fi

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!