Tuesday , 30 November 2021
robert sarv

Staaradvokaat Robert Sarv kaotas kohtus!

Netisõimu vastu võitlev vandeadvokaat Robert Sarv sattus esindaja rollist hoopiski hageja rolli: nimelt kaebas ta ebaõigete andmete jagamise eest kohtusse Valgamaa taluniku ning nõudis temalt vähemalt 5000-eurost mittevaralise kahju hüvitist. Tänaseks on ka ringkonnakohus otsustanud Sarve nõude rahuldamata jätta.

Lugu sai alguse 2020. aasta suvel, kui talunik Kaupo Kutsar jagas sotsiaalmeedias õigusbüroo Õigusnõu pressiteadet. Teates oli muu hulgas kirjas, et büroo kutsub oma klientide soovil koonduma inimesi, kes on saanud vandeadvokaat Robert Sarvelt nõudekirja seoses väidetavalt ebasobiliku kommentaari avaldamisega. Samuti kirjutati, et büroo poole on pöördunud inimesed, kes on seadnud kahtluse alla Sarve juhitava advokaadibüroo Emerald Legal väljastatud nõudekirja seaduslikkuse ja moraalse küsitavuse, kuna nõudekirjas esinevat väljapressimisele viitavaid asjaolusid.

Kaupo Kutsar jagas kõnealust postitust grupis Valgamaa Inimesed ja pani postituse pealkirjaks «Sõnavabadus on väärtus». Just väljapressimise mainimine jagatud teates tõi Kutsarile lõpuks kaasa kohtutee.

Robert Sarv esitas 28. augustil 2020 maakohtule Kaupo Kutsari vastu hagi, milles taotles ebaõigete andmete ümberlükkamist ning mittevaralise kahju hüvitise kohtu õiglasel äranägemisel ja viivise kahjuhüvitiselt väljamõistmist või alternatiivselt kahjuhüvitise ja viivise väljamõistmist ebakohaste väärtushinnangute avaldamise tõttu.

Loe edasi SIIT
Allikas. Elu24

Jaga

Vaata ka:

candles g6b8e1541a 640

Pühapäeval, 28. novembril lahkus laulja ja muusikapedagoog Kalju Terasmaa.

Üle poole sajandi, kuni aastani 2005 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeistrina tegutsenud Kalju Terasmaa oli …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

48 nädal: Vanglate info – Tartu vanglas tegi üks vang enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases, üht …

phone gb3f10f594 640

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle …

talv 2

ILM: Kolmapäev 1.12 – Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab, õhutemperatuur on -7..+1°C

Öösel: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-12, …