Wednesday , 1 December 2021
kaja kallas 90185653

Kaja Kallas noomis Taavi Aasa teede äärest tualettide ja prügikastide kaotamise tõttu.

eaminister Kaja Kallas (RE) noomis valitsuse pressikonverentsil majandus- ja taristuministrit Taavi Aasa (KE) plaani eest kaotada riigiteede äärest tualetid ja prügikastid.

Eelmisel nädalal selgus, et kuivõrd transpordiamet peab tuleval aastal kärpima tegevuskulusid üle 3,5 miljoni euro, leiti ühe kokkuhoiukohana riigiteede parklatest tualettide ja prügikastide eemaldamine.

Loe ka:  USKUMATU: Transpordiamet; Riigiteede äärest kaovad tualetid ja prügikastid, ning jääteid ei tule.

Rääkides tualettide kaotamisest, soovitas Aas kasutada tanklate tualette. “Eestis on väga hea tanklavõrgustik, kus igal pool on olemas võimalused tualetis käia ja kindlasti need on märgatavalt mugavamad kui need plastist teeäärsed kuivkäimlad,” sõnas majandusminister.

Prügikaste Aasa sõnul aga igalt poolt ilmselt ära ei korjataks. “Seda asja ikka vaadatakse väga põhjalikult, kust võtta ja kust mitte võtta. Kindlasti jäävad prügikastid bussipeatustesse, parkimiskohtades vaadatakse asi ka kriitiliselt üle, et kus on vaja, et nad oleksid olemas. Aga eelkõige see puudutab neid suuri konteinereid, mis parkimiskohtades on seisnud. Ja paraku on need konteinerid kujunenud ka selliseks prügi toomise kohaks, kuhu lihtsalt tuuakse oma kodust üle jäävat prügi. Need on need kohad, mida üle vaadatakse,” märkis Aas.

Kallas: selliseid rumalusi ei tohi teha

“Mina ootan küll ministrilt väga selget poliitilist juhtimist, et sellised rumalused jäetakse ära, sest raha selles valdkonnas on. Sellesse eelarvesse tuleb väga selgelt sisse vaadata. Ei ole nii, et kokkuhoiu ülesanne pandi ja nüüd mitte midagi enam teha ei ole ja me peame prügikastid ära korjama. See ju reaalselt ei ole niimoodi. Minister peab ikkagi seda asja selgelt üle vaatama. Raha selles valdkonnas on ja selliseid rumalusi ei tohi teha,” sõnas Kallas Aasale.

Aas: kõrvalt on hea õpetada

Aas vastas Kallasele, et kokkuhoiu leidmine siiski nii lihtne ei ole. “Ma saan aru, et kõrvalt on niimoodi hea õpetada, et sul on raha küll, võta aga vähemaks. Paraku elu on natukene keerulisem,” lausus Aas.
“Mis puudutab raha juurdetulekut, siis tuletan meelde, et kärpeülesanne oli majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile 6,8 miljonit, millest transpordiamet on 3,8 miljonit,” lisas Aas.

Aasale vastas Kallas, kes soovitas tal eelarve uuesti üle vaadata.

“Selle aasta riigieelarves on tulemusvaldkonnale nimega transport 472 miljonit, kusjuures eelarve kasvab kaks protsenti võrreldes eelmise aastaga. Ehk selles valdkonnas raha on. Nüüd me vaatame transpordiameti eelarvet – järgmisel aastal 356,6 miljonit. Tualettidele kulub 472 000 ja prügikastidele 267 000. Kas selles 356,6 miljonis on see siis see kokkuhoid?” küsis Kallas.

Loe edasi SIIT
Allikas: Err.ee

Jaga

Vaata ka:

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …

collin armstrong 8FxJi5wuwKc unsplash scaled

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu.

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, …

family g6cf67daef 640

Tuli takus! Eesti lapsed saavad esimesed koroonasüstid veel sel aastal

Pfizeri 5-11-aastastele mõeldud koroonavaktsiin jõuab Eestisse detsembri teises pooles ning selleks aastaks on tellitud 36 …