Uudised

Valmis juhend koolireiside korraldamiseks

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet on koostanud koolireiside koostamise juhendi, mille eesmärgiks on anda selged juhised ohutuks koolireiside soetamiseks ja korraldamiseks.

 

Kuna koolireisid hõlmavad enamasti suurt hulka lapsi ning mitmeid muutuvaid tegureid, on koolireiside korraldamine keerukas. Seetõttu on vajalik eriline hoolsus reiside koostamisel või valimisel reisikorraldajalt, seda eriti välisreiside korral.

Juhendi koostamise vajadus ilmnes eelkõige COVID-19 kriisi ajal, kui reisid tühistati ning tekkisid probleemid näiteks reiside eest tagasimaksete tegemisel. Reisikorraldajatel ja ka reisi korraldanud õpetajatel puudus enamasti kinnitatud reisijate nimekiri ning seetõttu oli raske tuvastada, kellele ning millises suuruses tagasimakseid teha. Lisaks tekkisid vaidlused, kuna reisikorraldaja tingimustega ei olnud varasemalt põhjalikult tutvutud.

Juhendist leiab õpetajatele kontrollnimekirjad, mille järgimine aitab kaasa reisi õnnestumisele või heale probleemide lahenemisele nende ilmnemisel. Lisaks reisikorraldaja tingimustega tutvumisele peab vajadusel tingimusi läbi rääkima. Tuleb kontrollida ka reisikorraldaja nõuetele vastavust, näiteks tagatise olemasolu. Kui õpetaja koostab koolireisi ise, peab ta tutvuma iga reisiteenuse osutaja esitatud tingimuste ja nõuetega. Juhendis selgitatakse ka lepingutes ning seaduses kasutatavaid mõisteid, mis on olulised lepingute ja reisijaõiguste mõistmiseks ning mida teha juhul, kui tekkinud on probleemid.

Loodetavasti hõlbustab juhend turvalist koolireiside koostamist ja korraldamist.

Juhendi leiad siit:

Jaga
Back to top button