Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
Aerial view old town Tallinn Estonia XL
Toompea hill with tower Pikk Hermann, Cathedral Church of Saint Mary Toomkirik and Russian Orthodox Alexander Nevsky Cathedral, view from the tower of St. Olaf church, Tallinn, Estonia

Valitsus nõustus Euroopa Liidu asjade komisjoni pakutud muudatustega kaupade parandamise algatuse osas

Valitsus nõustus Euroopa Liidu asjade komisjoni pakutud muudatustega kaupade parandamise algatuse osas

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon tunnustas tänasel istungil valitsust, kes muutis riigikogu ettepanekul oma seisukohti kaupade parandamist käsitleva Euroopa Liidu algatuse kohta.

„Asjade parandamine on väga oluline keskkonna jaoks, sest mida kauem ühte asja kasutada, seda väiksem on keskkonnamõju,“ ütles komisjoni esimees Liisa Pakosta. Ta sõnas, et komisjon arutas kaupade parandamist käsitlevat algatust kahel suvisel istungil ja otsustas Eesti seisukohti selle osas märkimisväärselt muuta.

„Lihtsalt täiendava veebilehe tegemine riigi kulul või pesumasina Võrust Prantsusmaale parandusse saatmine pole mõistlik lahendus. Riigikogu komisjon on igati seda meelt, et asju tuleb rohkem parandada, aga kohustused peavad olema asjakohased ja mõistlikult täidetavad. Leidsime komisjonis, et tootjale parandamiskohustuse panemise asemel aitab palju enam see, kui tootjale kehtestataks kohustus tagada kohapealsetele parandajatele ja lõppkasutajatele Eestis ligipääs kõikidele varuosadele ja parandamisjuhistele. Kui kõiki varuosi saab internetist tellida ja parandamiseks vajalikud joonised on kättesaadavad, siis aitab see ka transpordijälge vähendada,“ kommenteeris Pakosta uuendusi, mis Riigikogu Eesti seisukohtadesse sisse viis.

Kui Euroopa Liit soovib kohalike parandustöökodade paremaks leidmiseks luua veebilehe, siis võiks see komisjoni hinnangul olla tehtud keskselt. Pakosta lisas, et parandamiseks vajalik info tuleb tarbijale edasi anda juba enne parandajalt töö tellimist ja see on ka tavapärane praktika, kuna ikka küsitakse, et mis see töö maksab ja kui kaua aega võtab. Euroopa Komisjoni algatuses remondipakkumiste võrdlemiseks pakutud pika remonditeabe vormi loomist Riigikogu ei toeta.

Euroopa Liidu asjade komisjon arutas valitsuse esitatud seisukohti algatuse kohta oma 7. ja 21. juuli istungil ning otsustas neid koostöös Justiitsministeeriumiga märkimisväärselt muuta. Muudetud seisukohad esitati uuesti valitsusele, kes komisjoni pakutud seisukohti oma eilsel istungil toetas. Sellega on Eesti seisukohad algatusele kinnitatud ja Eesti esindajad saavad neist Euroopas peetavatel läbirääkimistel lähtuda.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!