Wednesday , 14 April 2021

Valitsus muudab seadust, et maskikandmise järelevalvet tõhustada.

Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles Vikerraadio saates “Stuudios on peaminister”, et valitsus kavatseb muuta nakkushaiguste tõrje seadust, tõhustamaks maskikandmise järelevalvet.

 

“Maskikandmise kohustus on juba kehtestatud, aga järelevalve selle üle võiks olla parem. Me arutasime, et selleks peab muutma nakkushaiguste ennetamise tõrje seadust, et seda rakendada ja valitsuses valitses küll üksmeel, et selle muudatusega tuleb kiiresti edasi minna, et seda saaks jõustada paremini,” rääkis Kallas.

 

Kallas rääkis veel, et kui püstloodis üles minevat viiruskõverat allapoole käänata ei õnnestu, on valitsus sunnitud võtma kasutusele karmimad meetmed.

“Meil on arsenalis alati lõppastmes see, mida teised riigid on teinud ehk täielik liikumise piiramine. Ka õues igasugu kontaktide piiramine,” sõnas peaminister.

 

Kallas loetles praegu tehtud otsused. “Suurendasime järelvalvet piirangute täitmise üle, oleme haiglad viinud valmiduse järgmisele astmele, mis tähendab täiendavate voodikohtade loomist. See kõik on aga tagajärgedega tegelemine. Peame saama nakatumisnäitajad alla. Ma siiski loodan, et saame need mõistusega alla,” ütles ta.

Loe edasi SIIT

Allikas. ERR.ee

Jaga

Vaata ka:

Tänasest ( 14.04.2021) saavad tallinlased esitada esimese haiguspäeva toetuse taotlusi

„Tallinna linn maksab oma elanikele esimese haiguspäeva eest 30 euro suurust toetust, et innustada haigestunud …

Euroopa Komisjon on valmis võtma majanduse taastamise rahastamiseks kuni 800 miljardit eurot laenu

Euroopa Komisjon on valmis võtma majanduse taastamise rahastamiseks kuni 800 miljardit eurot laenu   Komisjon …

VIDEO: Peaminister Kaja Kallas – Piiranguid ei saa veel leevendada.

Valitsus arutas COVID-19 piirangute järkjärgulist leevendamist. Peaminister Kaja Kallase sõnul tuleb piirangute leevendamise jaoks olla …

Mees kaotas netikelmile üle 40 000 eur.

Investeerimiskelmus Politseile laekus teade, et möödunud aasta lõpus sai Mulgi vallas elav mees telefonikõne, milles …