Otseylekanded Riigikogu istungisaalis tunnuspilt

Valitsus kiitis heaks iseenda ja riigikogu vaktsineerimise

Valitsus kiitis heaks ettepaneku võimaldada lähiajal vaktsineerimist riigikogu ja valitsuse liikmetele ning teiste põhiseaduslike institutsioonide juhtidele, teatas valitsus Stenbocki maja Facebookis.

 

Otsuse põhjusena seisab teates vajadus tagada kriisiolukorras tõrgeteta riigijuhtimine.

AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineerimist võimaldatakse riigikogu ja valitsuse liikmetele, riigisekretärile, õiguskantslerile, riigikontrolörile, riigikohtu esimehele ning Eesti Panga presidendile.

 

 

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles terviseameti pressikonverentsil, et valitsus tegi vastava otsuse neljapäeval. Millal vaktsineerimine täpselt toimub, pole veel teada, kuid kindlasti millalgi märtsikuu jooksul. Kiik lisas, et tema vanust ja tervislikku seisundit arvesse võttes saab ta suure tõenäosusega AstraZeneca vaktsiini.

 

 

 

Praeguseks on Eestis vaktsiini saanud juba 122 087 elanikku, neist 50 691 on saanud mõlemad vaktsiinidoosid. Eesti vaktsineerimistempo on kiirenemas – viimase ööpäevaga lisandus üle 11 100 vaktsineerimise, mis on uus rekord.

“Kõik Eestis kasutusel olevad vaktsiinid annavad raske haigestumise eest väga efektiivse kaitse. Kutsume üles kõiki eestimaalasi, keda kutsutakse vaktsineerima, seda võimalust kasutama,” seisab valitsuse teates.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised