Uudised

Valitsus kiitis heaks iseenda ja riigikogu vaktsineerimise

Valitsus kiitis heaks ettepaneku võimaldada lähiajal vaktsineerimist riigikogu ja valitsuse liikmetele ning teiste põhiseaduslike institutsioonide juhtidele, teatas valitsus Stenbocki maja Facebookis.

 

Otsuse põhjusena seisab teates vajadus tagada kriisiolukorras tõrgeteta riigijuhtimine.

AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineerimist võimaldatakse riigikogu ja valitsuse liikmetele, riigisekretärile, õiguskantslerile, riigikontrolörile, riigikohtu esimehele ning Eesti Panga presidendile.

 

 

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles terviseameti pressikonverentsil, et valitsus tegi vastava otsuse neljapäeval. Millal vaktsineerimine täpselt toimub, pole veel teada, kuid kindlasti millalgi märtsikuu jooksul. Kiik lisas, et tema vanust ja tervislikku seisundit arvesse võttes saab ta suure tõenäosusega AstraZeneca vaktsiini.

 

 

 

Praeguseks on Eestis vaktsiini saanud juba 122 087 elanikku, neist 50 691 on saanud mõlemad vaktsiinidoosid. Eesti vaktsineerimistempo on kiirenemas – viimase ööpäevaga lisandus üle 11 100 vaktsineerimise, mis on uus rekord.

“Kõik Eestis kasutusel olevad vaktsiinid annavad raske haigestumise eest väga efektiivse kaitse. Kutsume üles kõiki eestimaalasi, keda kutsutakse vaktsineerima, seda võimalust kasutama,” seisab valitsuse teates.

Jaga
Back to top button