Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
valitsus

Valitsus arutab kõrgete energiaarvete kompenseerimise meetmeid järgmisel nädalal.

Valitsus arutab kõrgete energiaarvete kompenseerimise meetmeid järgmisel nädalal. Keskerakond on oma ettepanekud esitanud, Reformierakond tahab ära oodata rohkem andmeid.

Keskerakond on pakkunud koalitsioonipartnerile välja ettepanekute paketi lakke hüpanud energiahindade leevendamiseks.

“Meie ettepanek on kõigepealt vähendada elektri tasu osa elektriarvetel kõigile poole võrra, viia alla gaasi kuupmeetri hind 0,6 eurole kuupmeetrilt. See puudutaks nii eratarbijaid kui ka kodutarbijaid. Lisaks viia nulli ettevõtete ülekandetasu elektrile,” selgitas majandus- ja taristuminister Taavi Aas “Aktuaalsele kaamerale”.

Keskerakonna ettepanekud läheksid maksma umbes 170 miljonit eurot kolme kuu peale. Reformierakond ei pea seda mõistlikuks.

Peaminister Kaja Kallas nendib, et kompensatsioonimeetmed töötati välja juba möödunud aasta oktoobris ning kompensatsiooni taotluste vastuvõtt pole igal pool veel alanudki.

“Neid meetmeid saab muuta paremaks, aga meil on täiendavate meetmete väljatöötamiseks vaja alusandmeid, et keda ja kui paljusid praegused meetmed ei aita ja mis on kitsaskohad. See meede oli disainitud 380 000 leibkonnale ehk 800 000 inimesele. Eestis on 1,3 miljonit inimest,” ütles Kallas.
Peaministri sõnul hakkab valitsus täiendavaid toetusmeetmeid arutama järgmisel nädalal ja siis tuleb Reformierakond välja ka oma ettepanekutega.

“Meie soov on, et need toetusmeetmed oleks sihitatud ja seega me töötame praegu sellega. Ka täna mul on kohtumised tootjatega, et aru saada, kes on hädas ja kes praegusest meetmest tuge ei saa, et siis pakkuda neid meetmeid, mis aitavad kitsaskohti ületada,” rääkis Kallas.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas tegi peaminister Kaja Kallasele ettepaneku kutsuda kõrgete energiahindade toetusmeetmete arutamiseks pühapäeval kokku koalitsiooninõukogu.

Ratas kirjutas täna sotsiaalmeedias, et lisaks olemasolevatele toetustele tuleb tähelepanu pöörata ka lisameetmetele. Ta lisas, et kui poliitikas enam ei arutata, siis ei saa poliitikat teha.

“Keskerakonda rahuldab see, et me saaksime tõesti tulla energiakriisis inimestele ja ettevõtetele appi, tulla kiiresti appi. Kui need arutelud toimuvad järgmisel nädalal, siis Keskerakond neist aruteludest osa võtab,” ütles ta “Aktuaalsele kaamerale”.
“Me oleme täna õhtul Kaja Kallasega rääkinud ja ma olen teinud talle ettepaneku, et minu meelest koalitsiooninõukogu võiks toimuda nädalavahetusel, pühapäeval ja selles osas me veel täpsustame kas ta toimub pühapäeval või ei toimu,” rääkis Ratas.

Neljapäeval piirdus valitsus elektrituru elavdamise võimaluste arutamisega pikemas perspektiivis. Nimelt, kuidas tõsta kohalike omavalitsuste huvi tuuleparkide rajamise vastu, kuidas elavdada meretuuleparkide planeerimist ning energiasalvestusvõimaluste arendamist.

Allikas. Err.ee

Vaata ka:

Lumesahk

Transpordiamet hoiatab: lumi ja lörts on muutnud teeolud väga keeruliseks

Jätkuvalt talvised ilmaolud on kaasa toonud intensiivse lume- ja lörtsisaju. Talvised teeolud valitsevad hetkel peamiselt

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

error: Sisu on kaitstud!