Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
Tsahkna ja DiCarlo 2 21.09.2023728
Autor: Välisministeerium

Välisminister Tsahkna New Yorgis: Venemaa juhtkonna vastutusele võtmine ei saa olla ainult soovmõtlemine

Välisminister Tsahkna New Yorgis: Venemaa juhtkonna vastutusele võtmine ei saa olla ainult soovmõtlemine

Eile, 21. septembril kohtus välisminister Margus Tsahkna ÜRO poliitikaküsimuste ja rahuloome asepeasekretäri Rosemary DiCarloga ning osales mitmel vastutusele võtmist käsitleval üritustel. Kohtumiste keskseteks teemadeks oli rahvusvahelise tribunali loomine ning Ukraina laste olukord agressioonisõjas.

Kohtumisel ÜRO asepeasekretäri DiCarloga sõnas minister Tsahkna, et olukorras, kus agressor hoiab ÜRO Julgeolekunõukogu pantvangis ja nõukogu töö on halvatud, peame astuma samme, et nõukogu töö taastada. „Selleks on meil vaja nõukogu reformida,“ ütles Tsahkna. Välisminister tõi ka esile, et Eesti üheks prioriteediks on hoida rahvusvahelist tähelepanu Ukraina lastel. „Siinkohal on tähis, et saaksime teha koostööd teiste riikide ja organisatsioonidega, et Ukraina lapsed jõuaks koju tagasi,“ sõnas välisminister ning lisas, et Venemaa juhtkonna vastutusele võtmise küsimus ei saa olla ainult soovmõtlemine, vaid nõuab meilt reaalseid ja praktilisi samme.
Tsahkna ja DiCarlo vestlesid ka Musta mere viljaleppest ning võimalusest eksportida Ukraina teravilja läbi Baltimaade.

Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu presidendid allkirjastasid tippkohtumisel uued koostööprioriteedid

Välisminister Margus Tsahkna osales Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) ministrite võrgustiku mitteametlikul kohtumisel, kus tänas ICC prokuröri järjekindla töö eest. „Kriminaalkohus on alates Venemaa Ukraina-vastase agressioonisõja algusest teinud suuri edusamme, alustades kiiresti olukorra uurimist ning väljastades Vladimir Putinile ja Maria Lvova-Belovale vahistamismääruse,“ ütles minister. Samuti sõnas välisminister, et oluline on saavutada poliitilisel tasemel toetus rahvusvahelise eritribunali loomisele ja võimalikult lai regioonideülene konsensus. „Meie prioriteet on, et kõigi nende kuritegude organiseerijad ja toimepanijad astuvad kohtu ette ning võetakse vastutusele, sealhulgas ka Venemaa võimuladvik eesotsas president Putiniga,“ lisas ta.

Samuti märkis Tsahkna Eesti panusena rahvusvahelise õiguse tagamisse, et sel aastal kandideerib Rahvusvahelise Kriminaalkohtu kohtunikuks Andres Parmas.

Tsahkna ja DiCarlo 2 21.09.2023728
Autor: Välisministeerium
Tsahkna ja DiCarlo 21.09.2023727
Autor: Välisministeerium

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!