Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
Blue Breaking News YouTube Channel Art
www.minuaeg.com

Välisminister Tsahkna kommentaar Putini rahuplaanile:Putini välja pakutud rahuplaan on ilmselge püüe õõnestada nädalavahetusel Šveitsis toimuvat rahvusvahelist Ukraina rahu konverentsi, püüdes pisendada sõnumeid, mis sealt tulevad.

Putini ettepanek ei ole tõsiseltvõetav ja siiras plaan rahu saavutamiseks Ukrainas, vaid läbi selle esitab ta nõudmisi, et Ukraina loobuks oma territooriumist ja enda valitud teest. See pole ettepanek rahuks, vaid enda nõudmiste pealesurumine.

Venemaa ei ole otsi rahu, vaid jätkab rünnakuid ukrainlaste vastu ööpäevaringselt juba rohkem kui kaks aastat. Oleme samameelsete riikidega rõhutanud, et ainus pädev rahuplaan peab põhinema rahvusvahelisele õigusele ja tulema Ukrainast, sest nende territooriumil toimub sõda ning nemad maksavad selle eest elu hinnaga.

Ukrainal on igasugune õigus territoriaalsele terviklikkusele ning oma annekteeritud ja okupeeritud alade vabastamisele. Nendel aladel elavad inimesed on ukrainlased, kes soovivad elada vabas Ukrainas, mitte okupantide võetud maal.

Lisaks on selge, et Ukraina koht on NATOs ja nendest peab saama NATO liige.

Putin ei ole lepitaja, ta on agressor.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi