Erakorralised uudised
perepilt

Välisminister Tsahkna Kiievis ELi välisministrite kohtumisel: Euroopal ei tohi tekkida sõjaväsimust

Täna, 2. oktoobril saabus välisminister Margus Tsahkna Kiievisse, kus esmakordselt kohtusid Euroopa Liidu välisministrid. Ennelõunasel sessioonil koos Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga arutati ELi julgeolekutagatisi Ukrainale ning riigi ülesehitust ja reforme. Samuti kohtusid täna Põhja- ja Baltimaade välisministrid Ukraina välisministri Dmõtro Kulebaga, kellega arutati regionaalset koostööd Ukraina abistamisel.

„Euroopa Liidu 27 liikmesriigi välisministri viibimine Kiievis on märgilise tähtsusega. See näitab meie ühtsust ja väsimatut kindlameelsust Ukraina jätkuval toetamisel kuni sõja võiduka lõpuni ja edasi. Siin Kiievis on meist mõnesaja kilomeetri kaugusel rasked lahingud, kuid meie ega teised Lääne partnerid agressorit ei karda,“ sõnas minister Tsahkna.

„Eesti toetab jätkuvalt Ukrainat sõjaliselt, panustades selleks 1% SKT-st,“ ütles Tsahkna ELi ministrite kohtumisel ning palus kõigilt pingutamist ELi sõjalise abi tõhustamise ja sanktsioonide tugevdamise nimel. „Eesti valitsus näeb ette jätkuvat toetust riigi ülesehituse protsessis, millele aitab kaasa ELi loodav Ukraina rahastu. Tunnustan Ukrainat reformide elluviimise eest ning on oluline, et liigume kindlal sammul edasi ELi laienemisläbirääkimiste alustamise suunas,“ kõneles välisminister. „Loodetavasti toimub see juba selle aasta lõpus.“

Pärastlõunase Euroopa Liidu välisministrite arutelu fookuses oli globaalsete partnerite tõhusam kaasamine Ukraina toetamisel. „Hoolimata jõhkrast agressioonist ei ole Venemaa endiselt täielikult isoleeritud. Putin ja Lavrov on brutaalsed sõjakurjategijad, kuid kõigest hoolimata ei ole nad rahvusvaheliselt areenilt kadunud,“ ütles Tsahkna. Lisaks arutati Venemaa vastutusele võtmist agressioonikuriteo eest.

Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba asetas koos 27 riigi välisministritega ka lilled Venemaa agressioonis hukkunud sõdurite mälestusseinale.

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Kahjuks leiti kadunud 40-aastane Kaido surnuna

Täiendus 12 juuli  2024 Häirekeskusele laekus täna pärastlõunal kella kolmveerand kahe paiku teade, et Kose

Ene

Politsei palub abi 37-aastase Ene leidmisel

Politsei palub inimeste abi, et teha kindlaks 37-aastase Ene asukoht. Naist nähti viimati eile Tartumaal