Erakorralised uudised

Välisminister Liimets välisasjade nõukogul: Venemaa peab Ukrainas hävitatu ise üles ehitama

Välisminister Liimets välisasjade nõukogul: Venemaa peab Ukrainas hävitatu ise üles ehitama

Välisminister Eva-Maria Liimets osales täna, 11. aprillil Euroopa Liidu välisasjade nõukogul Luxembourgis, kus olid põhiteemadena arutlusel Venemaa sõda Ukraina vastu, Ukraina aitamine ja ELi strateegia Global Gateway.

Välisasjade nõukogule eelnes ELi välisministrite ja Rahvusvahelise Kriminaalkohtu prokuröri Karim Khani kohtumine, kus räägiti Ukrainas toimepandud sõja- ja inimsusevastaste kuritegude uurimisest. Kohtumisel osales video teel ka Ukraina peaprokurör Irõna Venediktova. „Praegu on tähtis dokumenteerida Vene vägede Ukrainas sooritatud kuriteod ja koguda nende kohta võimalikult palju tõendusmaterjali. Selle juures oli väga oluline Rahvusvahelise Kriminaalkohtu kiire otsus alustada uurimist. Venemaa sõjaväelased, ametnikud ja riigijuhid tuleb võtta tsiviilisikute piinamise ja tapmise ning kogu Ukrainas nähtava vägivalla ja julmuse eest vastutusele nii kiiresti kui võimalik,“ sõnas Liimets.

Vaata ka:

KVA reservohvitserid 2 scaled 1 jpg

Kaitsevägi sai juurde 82 reservohvitseri

Täna toimus Tartus Kaitseväe Akadeemias reservohvitseri baaskursuse lõputseremoonia, kus akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus andis

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Tallinnas kadunud 47-aastast Viktorit

Täiendus kell 19:35 Hea meel on teatada, et Viktor on leitud Mustamäel Ehitajate teelt, kus

error: Sisu on kaitstud!