Uudised

Välisminister Liimets NATO korralisel kohtumisel: „Meil on võtmeroll Euroopa julgeoleku ja rahvusvahelise reeglitepõhise korra kaitsmisel“

Täna ja homme osaleb välisminister Eva-Maria Liimets Brüsselis korralisel NATO välisministrite kohtumisel. Täna ministrite ühise õhtusöögiga algaval kohtumisel arutatakse Venemaa jätkuvat agressiooni Ukraina vastu ning Alliansi kohanemist muutunud julgeolekukeskkonnaga.

Kahe päev jooksul käsitletakse NATO uut strateegilist kontseptsiooni, kaitse- ja heidutushoiaku tugevdamist, globaalse julgeoleku küsimusi ning alliansi võimalusi aidata Ukrainat ja teisi enim haavatavaid NATO partnereid. Ühtlasi tehakse ettevalmistusi juunis toimuvaks NATO tippkohtumiseks Madridis.

„Venemaa algatatud sõda Ukrainas on kardinaalselt muutnud Euroopa ja kogu maailma julgeolekukeskkonda. On selge, et NATO-l on võtmeroll reeglitepõhise korra kaitsmisel meie regioonis. Täna algaval ministrite kohtumisel on siht sellel, kuidas NATO peaks muutuma ja arenema, et uuele julgeolekureaalsusele kõige paremini reageerida. Jätkame strateegilisi arutelusid, kuidas NATO tegevust süsteemselt tugevdada,“ sõnas välisminister Eva-Maria Liimets.

Seekordse kohtumise ühest istungist võtavad osa ka NATO partnerid Austraalia, Jaapan, Uus-Meremaa, Korea Vabariik, Soome, Rootsi, Ukraina ja Gruusia, samuti Euroopa Liidu esindaja.

Jaga
Back to top button