Erakorralised uudised
face mask g30f156869 640

Valimisjaoskonnas tuleb kanda maski

“Hääletamine toimub siseruumides. Suu ja nina katmine takistab bakterite ja viiruste edasi levimist. Kui aevastad vastu paljast kätt, võivad bakterid ja viirused jõuda teiste inimesteni ja levida esemetelt, mida katsud. Mask peab olema korralikult näo ees, nii et suu ja nina on kaetud,” teatas riigi valimisteenistus.

Koroonaviiruse nakatumisnäit on murettekitav, kuid kohalikud valimised on võimalik läbi viia turvaliselt, kui peetakse ühiselt kinni riiklikest kokkulepetest, näiteks kanda valimisjaoskonnas maski, märgib valimisteenistus.

Teiste valimisjaoskonda tulnud valijatega tasub hoida vahet. “Hääletamisruumis käib palju inimesi. COVID-19 tõendit sisenejatelt ei nõuta. Vahe hoidmine võõrastega ja kärme tegutsemine hääletamisruumis vähendab aga võimalust nakatuda,” märkis valimisteenistus.

Ühtlasi tuleks jaoskonda tulles desinfitseerida käsi. “Käte pesemine ja desinfitseerimine takistab bakterite ja viiruste edasi levimist. Viirus võib levida ka esemetelt, mida on katsunud nakatunud isik. Seepärast desinfitseerivad ka valimisjaoskondade töötajad mitu korda päevas hääletamisruumide pindu. Kõik jaoskonnad on varustatud isikukaitsevahenditega,” tuletab valimisteenistus meelde.

Ka on võimalik käia valimas enne valimispäeva ehk 17. oktoobrit. “Oma hääle andmiseks on aega terve nädal. Eelhääletamise perioodil esmaspäevast laupäevani saab hääletamas käia nii jaoskonnas kui ka e-hääletada. Sellest aastast ei ole valija enam seotud ühe, elukohajärgse valimisjaoskonnaga. Hääletamiseks saab valida ükskõik millise oma vallas või linnas avatud jaoskonna, Tallinna puhul ükskõik millise oma linnaosa valimisjaoskonna,” märkis valimisteenistus.

Haigena või lähikontaktsena tuleb püsida kodus. Sellisel juhul on hääletamiseks kolm võimalust. “Esiteks e-hääletamine. Seda saab teha alates esmaspäeva hommikust kell 9 kuni laupäeva õhtuni kell 20. E-hääletamiseks on vaja turvalist internetiühendusega arvutit, ID-kaarti koos lugejaga või mobiil-ID-d. E-hääletamise rakenduse saab alla laadida veebilehelt valimised.ee, kus see avaldatakse vahetult enne hääletamise algust,” soovitab valimisteenistus.

Teine võimalus on tellida hääletamiskast endale koju. Selleks tuleb esitada kohalikule omavalitsusele taotlus kas kirjalikult või telefoni teel. Omavalitsus võtab neid taotlusi kirjalikult vastu juba praegu ning valimisnädala reede hommikust kuni pühapäeva pärastlõunani ka telefoni teel.

Kolmas võimalus on hääletada oma asukohas – see tähendab, et valija viibib oma kodust ja valimisringkonnast eemal. Näiteks ka haiglas ja hoolekandeasutuses hääletamine on asukohas hääletamine. Oma asukohta saab valimiskasti tellida valimisnädala esmaspäevast neljapäevani. Selleks tuleb võtta ühendust kohaliku omavalitsusega.

Rohkem infot COVID-19 leviku tingimustes hääletamise kohta leiab veebilehelt valimised.ee.

Allikas Pealinn.ee

Vaata ka:

Geiro

Politsei otsib 29-aastast Geirot

Politsei palub abi leidmaks 29-aastast Geirot, kellega oli lähedastel viimane kontakt eile õhtul Lähedased andsid

kaerauad

Kriminaalpolitseinikud pidasid Narvas kinni kelmuses kahtlustatava 49-aastase Maksymi

11. aprillil pidasid PPA Ida prefektuuri kriminaalpolitseinikud Narvas kinni 49-aastase mehe, keda kahtlustatakse kelmuse kaudu

error: Sisu on kaitstud!