Monday , 25 October 2021
Screenshot 2021 10 08 at 12.14.39

Imetamisnõuanded, mis aitavad muuta imetamise palju lihtsamaks

Rinnaga toitmine on beebile kahtlemata parim ja teie mõlema jaoks täiesti loomulik valik. Kuid nagu igasuguse uue oskuse omandamine, võib seegi kunst pisut aega võtta. Seega ära lase end häirida, kui asi alguses veidi keeruline tundub.

Õige tehnika ja mõningase harjutamisega muutub kõik peagi lihtsamaks. Olemas on erinevaid imetamisnõudeid, mis aitavad muuta imetamise palju lihtsamaks.

Imetamiseks on hulk võimalikke asendeid. Võid proovida istuda seljatoega istmel, lebada selili, hoides beebit oma rinnal, või lamada küljel. Jälgi ainult, et beebi pea ja keha oleksid sirgel joonel, ning toeta tema kaela, õlgu ja selga, kui ta end rinna järele sirutab.

Kui beebi tunneb end mugavalt, sööb ta võimalikult hästi. Jälgi, et sul oleks midagi juua, kuna imetamine võib tekitada janu!

Selleks, aga et istuvas asendis ema selg, õlad ja kael pinges ei oleks, tuleb laps tõsta rinna kõrgusele. Selleks võib lapse alla sülle kõrgenduseks panna mõne kindlama padja.  Nii ei pea ema last käte peal hoidma ning selja- ja kaelalihased ei lähe pingesse. Kui imetamine kestab näiteks 40 minutit korraga ja ema teeb seda üle 8 korra ööpäevas, siis ilma toetamata muutub see emale koormavaks.

Rinnale panemisel on oluline, et lapse nina oleks nibuga paralleelselt. Kui beebi suu lahti teeb ja pea kuklasse lükkab, saab ta võimalikult palju rinnast suhu. Rinnanibu ümbritsevat tumedat ala väga lapse suu ümbert näha ei tohiks olla ja lapse nägu on tihedalt vastu rinda suunatud.

Lapse käest saab nibu valutult kätte, kui talle suunurgast väike sõrm õrnalt sisse panna. Nii laseb laps nibu lahti ja saab ta uuesti õige võttega rinnale panna.

Katkised nibud ei ole mitte ainult imetamisel valulikud, vaid katkiste kohtade kaudu saab kergemini infektsioon rinda tekkida.

Jaga

Vaata ka:

download

Kindel osa Tartu identiteedist – kohvik Werner. Läbi aegade ja ikka veel!

Kunstnik Ilmar Kruusamäe on Werneri stammkunde alates 1970. aastate lõpust, mil ta oli majandustudeng ja …

Tarokaart

Esmaspäev 25.10 Tarokaart on MÕÕGAD 4

Soovid täna seda, et kõik asjad oleksid kindlalt Sinu kontrolli all ja tasakaalus. See aga …

Screenshot 2021 10 25 at 07.48.53

Eesti Tulevikuerakond tegi kohalike omavalitsuste valimistel erakondadest kõige kehvema tulemuse

2020. aasta 20. augustis asutatud Eesti Tulevikuerakond tegi kohalike omavalitsuste valimistel erakondadest kõige kehvema tulemuse, …

droonilt landscape 3 scaled

Rahvusraamatukogu sulgeb peatselt uksed

Kuigi tundub, nagu rahvusraamatukogu oleks Tõnismäel igavesti seisnud, pole see siiski nii. Veel 1980. aastate …