Uudised

Vaktsiinivastase naisterahva üleskutse: Relvad välja!

Pärast vaktsiinivastase abikaasa kaitseväest vallandamist ja ise töölt samade veendumuste tõttu lahkumist kogus Võru naine sotsiaalmeedias kokku nn kaitsegrupi ja kutsus selle liikmeid, «kes on valmis välja võtma relva», neljapäeva õhtul linnalähedasse eramajja kogunemisele. Postitus sai avalikuks ja ärritas politsei üles.

«Igaks juhuks panen siis ka info, et kõik, kes on registreerinud ennast kaitsegruppi, saavad kokku meie juures neljapäeval kell 17.30. Asjaga on kiire, kuna «põnevat» infot on tulnud. Kordan veel, et see ei ole seltskonnaüritus, vaid oodatud on need, kes tõsiselt panustavad kogukonnakaitsesse ja on valmis igapäevaseks koostööks,» kirjutas naine kolmapäeva õhtul enda hallatavas FB grupis «Koos oleme tugevamad, Võrumaa grupp». «Mida see endast täpsemalt kujutab?» uuris selle peale üks grupi liige. «See tähendab seda, et kui oled võimalikus kriisiolukorras valmis võtma välja relva ja kaitsma oma kogukonda, siis see grupp on sulle. Kui sa selleks valmis ei ole, siis lihtsalt usalda meie kaitsegruppi.»

Üks naise Facebooki sõpradest lisas ekraanitõmmise naise avaliku postituse kommentaaridesse, ajades tema Facebooki sõbrad ärevusse. Nad hakkasid kartma, et midagi ohtlikku on teoksil. «Panete mingit islamisarnast äärmusrühmitust kokku või?» uuris üks mees. «Mina ega meie ei vaja seda isehakanud kättemaksurühmituse kaitset. Viha ei ole parim relv, see hävitab teid ennast,» kommenteeris üks naine.

Hea organisaator, kes saavutab oma eemärgid
Naise sõpradel oli tema pärast muretsemiseks alust. Nimelt oli naine septembri keskpaigas teatanud: «Eile said vallandamisteate paljud kaitseväelased, nende hulgas ka minu kaasa, 20 aastat riiki ja rahvast teeninud sõdur. Vallandamine toimub ÜHE nädala pärast. Ja miks? Loomulikult selle pärast, et ei soovi ennast vak/sineerida ollusega, mille ohutuskatsed kestavad aastani 2023 ja millel on vaid tingimuslik kasutusluba.»

Loe edasi SIIT
Allikas. Postimees

Jaga
Back to top button