Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
vaccination 6576827 640

Vaktsiinikindlustuse kindlustussumma ühe kindlustusjuhtumi kohta on kuni 100 000 eurot.

Sotsiaalkomisjon saatis patsiente kaitsva eelnõu esimesele lugemisele

Riigikogu sotsiaalkomisjon andis heakskiidu eelnõule, millega muu hulgas tagatakse vaktsiinikahjude sundkindlustuse abil patsientide huvide parem kaitse.
Muudatusega sätestatakse eelnõus vaktsiinikahjude sundkindlustus kui sundkindlustuse liik, mille eesmärk on ravimiseadusesse lisatavas peatükis sätestatud tingimustel ja ulatuses tagada vaktsineerimise tagajärjel tekkinud kahju hüvitamine õigustatud isikule, kui vaktsineerimise tagajärjel on patsiendil tekkinud raske tervisekahjustus, mis kestab vähemalt neli kuud või kui vaktsineerimise tagajärjel isik sureb. Vaktsiinikindlustuse kindlustussumma ühe kindlustusjuhtumi kohta on kuni 100 000 eurot.

Sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka sõnas, et seaduse eesmärk on muuta olulisel määral kehtivat kahjude hüvitamise korraldust ning hüvitise saamine muutub tänu eelnõule mugavamaks ja lihtsamaks ning teenus ohutumaks ja patsiendi tervist säästvamaks. „Oleme koroonaviiruse kriisi ajal näinud, et harvadel juhtudel võib vaktsineerimine kaasa tuua tervisekahjusid. Kuna riik seisab selle eest, et võimalikult suur osa elanikkonnast oleks vaktsineeritud, siis on õiglane, et on tagatud kindlus juhuks, kui vaktsiin toob kaasa soovimatuid kõrvaltoimeid,“ selgitas Kotka.

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt ütles, et kuigi Eestis esineb COVIDiga seotud vaktsineerimisel tõsiseid tervisekahjustusi väidetavalt haruharva, peavad ka need harvad juhtumid olema kaetud kindlustusega. „On hea, et kindlustust ei pea inimesed ise maksma, vaid ka vaktsiinikindlustusega kehtestatakse kindlustusmakse kohustus vaktsiinide turustajale. Suurepärane, et selline eelnõu lõpuks meieni jõudis,“ märkis Kütt.
Lisaks kehtestatakse eelnõuga patsiendikindlustus, mis kujutab endast tervishoiuteenuse osutajate kohustuslikku vastutuskindlustust. Eelnõuga sätestatakse tervishoiuteenuse osutajate kohustusliku vastutuskindlustuse põhimõtted ja korraldus, samuti patsiendile hüvitamisele kuuluva kahju alused ja ulatus. Kindlustussumma iga patsiendi kohta on kuni 100 000 eurot, kindlustusjuhtumi kohta 300 000 eurot ja kindlustusperioodi kohta 3 000 000 eurot.

Vaktsiinikindlustuse reeglid on kavandatud jõustuma 1. maist 2022, patsiendikindlustuse süsteem on plaanitud jõustuma 1. juulil 2024.
Istungil osales tervise- ja tööminister Tanel Kiik.
Komisjon otsustas saata valitsuse algatatud tervishoiuteenuse osutaja kohustusliku vastutuskindlustuse seaduse eelnõu (522 SE) Riigikogu täiskogu istungile esimesele lugemisele 25. jaanuaril.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!