eur g8ff142549 640

Uus seadus parandab lastevanemate haiguskindlustust – kuidas see mõjutab teie perekonda?

Uus seaduseelnõu (294 SE) kavatseb anda vanematele, eriti neile, kellel on väikelapsed, paremad sotsiaalsed tagatised, kui nad või nende lapsed peaksid haigeks jääma. Samuti aitab see vanematel paremini ühitada oma töö- ja pereelu.

Hetkel on olukord selline, et kui vanemad naasevad vanemapuhkuselt tööle ja neil või nende lastel tekib esimese tööaasta jooksul haigus või vajadus hoolduse järele, siis makstakse neile haigus- ja hooldushüvitist väga piiratud summas. See tuleneb sellest, et Tervisekassa arvutab selle hüvitise suuruse inimese eelmisel aastal teenitud ja sotsiaalmaksuga maksustatud tulu alusel.

Kui vanem oli eelneval aastal kodune ja ei teeninud tulu, siis saab ta haigus- ja hooldushüvitist ainult väikseima võimaliku summa, mis on töötasu alammäär.Uue seaduseelnõu järgi saaks Tervisekassa maksta vanemale või lapsendajale haigus- ja hooldushüvitist kas eelmisel aastal teenitud ja maksustatud tulu põhjal või vanemapuhkuse ajal saadud vanemahüvitise suuruse alusel, olenevalt sellest, kumb neist on suurem.

Kuid selle muudatuse teostamine nõuab Sotsiaalkaitseameti ja Tervisekassa süsteemides teatavaid muudatusi, seega jõustuksid need muudatused uue seaduse alusel järgmise aasta 2024 1. juulil

Vaata ka:

sibulakoored

Ei tea, mida sibulakoortega peale hakata? Siin on 3 lihtsat ja ebatavalist retsepti, mida soovite kindlasti proovida.

Sibulakoored on sageli tähelepanuta jäetud, kuid need on väärtuslikud ja mitmekülgsed. Sibula rikkalik ja eristav

ram kishor 3Dg7l66RGFA unsplash

Tee seda ja su lilled õitsevad aastaringselt – kasuta seda looduslikku koostisosa

Saavuta aastaringne õitsemine ja tugev taimede tervis vaid ühe loodusliku koostisosaga. Avastage saladus, kuidas saada