eur g8ff142549 640

Uus seadus parandab lastevanemate haiguskindlustust – kuidas see mõjutab teie perekonda?

Uus seaduseelnõu (294 SE) kavatseb anda vanematele, eriti neile, kellel on väikelapsed, paremad sotsiaalsed tagatised, kui nad või nende lapsed peaksid haigeks jääma. Samuti aitab see vanematel paremini ühitada oma töö- ja pereelu.

Hetkel on olukord selline, et kui vanemad naasevad vanemapuhkuselt tööle ja neil või nende lastel tekib esimese tööaasta jooksul haigus või vajadus hoolduse järele, siis makstakse neile haigus- ja hooldushüvitist väga piiratud summas. See tuleneb sellest, et Tervisekassa arvutab selle hüvitise suuruse inimese eelmisel aastal teenitud ja sotsiaalmaksuga maksustatud tulu alusel.

Kui vanem oli eelneval aastal kodune ja ei teeninud tulu, siis saab ta haigus- ja hooldushüvitist ainult väikseima võimaliku summa, mis on töötasu alammäär.Uue seaduseelnõu järgi saaks Tervisekassa maksta vanemale või lapsendajale haigus- ja hooldushüvitist kas eelmisel aastal teenitud ja maksustatud tulu põhjal või vanemapuhkuse ajal saadud vanemahüvitise suuruse alusel, olenevalt sellest, kumb neist on suurem.

Vaata ka:

keha hing peegel minuaeg.com

Meie keha toimib peeglina…

Meie keha

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Reede 1 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võimalik, et kohtad kedagi, kes raputab sinu maailma. Ole

error: Sisu on kaitstud!