Erakorralised uudised
auto

Uuringust ilmnes, et teatud sõidukite värvide puhul on suurem liiklusõnnetusse sattumise tõenäosus kui teistel.

Uuringust ilmnes, et teatud sõidukite värvide puhul on suurem liiklusõnnetusse sattumise tõenäosus kui teistel. Millised värvid on kõige turvalisemad liiklemiseks?

Kuigi enamik inimesi võib arvata, et autoõnnetusse sattumine on lihtsalt juhuse küsimus, näitab autoandmetega tegeleva ettevõtte carVertical viimane uuring, et see väide ei vasta tõele. Selgub, et teatud sõidukite värvivalik võib mõjutada liiklusõnnetuste riski. Uuring näitab, millised värvitoonid on liiklemiseks kõige ohutumad.

Pruunid ja kollased autod

Auto värvivalik sõltub isiklikust eelistusest, kättesaadavusest, hinnast ja turu suundumustest. Enamik autojuhte eelistab siiski neutraalseid toone, näiteks halli, mis kannatab vähem amortisatsiooni all kui erksad värvid.

Kõigi liikluses osalevate sõidukite seas on pruunid autod kõige enam õnnetuste osas riskis (51%). Kuigi pruunide autode omanikud eelistavad usaldusväärsust, luksust ja mugavust, ei paku see kaitset liiklusõnnetuste eest.

Kollaseid autosid eelistavad juhid soovivad tavaliselt olla tähelepanu keskpunktis. Nende energilisus võib aga viia liigse kiirendamiseni, sest carVerticali poolt kontrollitud kollastest autodest olid 50,6% kahjustuste registris. Punased sõidukid järgnevad tihedalt 49,8%-ga.

Kollast ja punast värvi sõidukeid leidub sageli spordiautodel, mis näitab, et nende omanikud armastavad kiirust ja riski.

“Auto värvuse ning ajaloolise kahjustuste arvu või keskmise mootorivõimsuse vahel otsest seost ei ole. Võib oletada, et need värvid, millel on kõrgeim ajalooline õnnetuste tase, on sageli valitud autojuhtide poolt, kes soovivad eristuda. Nad võivad seega võtta igapäevastes sõitudes ka suuremaid riske,” selgitab carVerticali autoekspert Matas Buzelis.

Kuidas erksad värvid võivad suurendada autoohutust?

Erksavärvilisi autosid juhtivaid inimesi peetakse sageli ekstravagantseks. Samas loetakse erksad värvid turvalisemaks, kuna need on halva ilma või madala valgustuse korral paremini nähtavad.

Valged või kollased autod tõmbavad tähelepanu, muutes nad jalakäijate ja teiste sõidukijuhtide jaoks kergemini märgatavaks. Hallide või mustade autode puhul on olukord teistsugune, sest neid võib vihmasel päeval raskeks tuvastada.

Heledamad autovärvid on öisel ajal paremini nähtavad, suurendades sellega omanike turvalisust. Ehkki oranž pole kõige levinum valik autode värvina, peavad autoeksperdid seda headeks valikuks neile, kes soovivad, et neid maanteel märgatakse.

CarVerticali uuringu järgi on hall (44,7%) ja valge (44,5%) kõige ohutumad värvivalikud, mis tähendab, et neid värvega sõidukeid satutakse õnnetustesse harvemini. Kuigi õnnetuste statistika sõltub mitmest tegurist, nagu teeolud ja liiklussagedus, võib teatud värvitooni valik aidata autojuhtidel liikuda turvalisemalt.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop: Teisipäev, 18. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Sauade Äss Täna tõotab tulla energiline ja inspireeriv

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 18 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna oled täis energiat ja valmis võtma vastu uusi