covid 19 vaktsineerimine 60 2

UURING: Vaktsineeritud inimesed võivad viirust levitada samamoodi nagu vaktsineerimata inimesed.

UURING: Vaktsineeritud inimesed võivad viirust levitada samamoodi nagu vaktsineerimata inimesed.

USA Haiguste tõrje- ja ennetamise keskuse (CDC) juhataja Dr Rochelle Walensky sõnul selgus murrangulistest „uutest andmetest,“ et vaktsineeritud isikud võivad viirust levitada samamoodi nagu vaktsineerimata inimesed.

CDC on taas suunda muutnud ja palub nüüd täielikult vaktsineeritud ameeriklastel taas kanda maski siseruumides, kus on „märkimisväärne või kõrge“ nakatumise oht – kusjuures koolides tuleks „üleüldiselt maske kanda“.

„Harvadel juhtudel võivad mõned deltatüvega nakatunud vaktsineeritud inimesed olla nakkusohtlikud ja levitada viirust ka teistele,“ ütles Walensky teisipäevasel pressikonverentsil. „Need uued andmed on murettekitavad ja nõuavad paraku meie soovitustesse muudatuste tegemist.“
ABC Newsi teatel väitis Walensky, et eelmisel nädalal kogutud „uued andmed“ näitavad, et deltatüvega nakatunud vaktsineeritud inimesed võivad edasi kanda sama suures koguses viirust nagu vaktsineerimata nakatunud.

Uutest soovitustest hoolimata soovitab CDC juhataja tungivalt inimestel vaktsineerida.

„Vaktsineerimine aitab ennetada tõsist haiguse läbipõdemist, hospitaliseerimist ja isegi surma, seda ka deltatüve korral. Samuti aitab see kahandada viiruse levikut meie kogukondades. Vaktsineeritud inimesed moodustavad väga väikese osa ülekandumisjuhtudest kogu riigis,“ sõnas Walensky.

CDC varasemate sel kuul antud suuniste kohaselt võisid vaktsineeritud õpilased ja õpetajad ilma maskita koolis käia.

„CDC soovitab kohalikel omavalitsustel soodustada üleüldist siseruumides maski kandmist kõigi õpetajate, töötajate, õpilaste ja külastajate seas sõltumata nende vaktsineeritusest,“ kirjutas CDC uute suuniste kokkuvõttes. „Lapsed peaksid sügisel naasma täiskohaga ja kohapeal toimuvale õppetööle nii, et korralikult ennetusstrateegiad oleksid paigas.“
Walensky teatas, et avastus selle kohta, et ka vaktsineeritud inimesed peavad jätkuvalt maski kandma, oli tema jaoks „kurvastav“.

„See on kurvastav. Ma tean, et pärast 18 kuud kestnud pandeemiat pole inimesed ainult väsinud, vaid ka frustreerunud,“ ütles Walensky. „Ja ma tean, et kõige selle raames ei ole meeldiv kuulda, et maskikandmine jääb ka juba vaktsineeritud inimeste ülesandeks.“

Tema sõnul peavad vaktsineeritud inimesed maske uuesti kandma hakkama nende pärast, kes on süstist keeldunud – see aga lõhestab taas rahvast.

„Oluline on, et praeguseks oleks saanud vältida kannatusi ja surmajuhtumeid, kui riigi vaktsineerituse tase oleks kõrgem,“ ütles Walensky.

Walensky lisas, et kui rohkem inimesi ei lase end vaktsineerida, võib viirus muteeruda selliseks, mida „vaktsiinidega enam ei takista“.

Allikas: https://vanglaplaneet.ee/

Vaata ka:

Yana Toom

Jana Toom Teatas Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku Esindajate Leidmisest

Euroopa Parlamendi saadik Jana Toom (Keskerakond) teatas, et on leidnud advokaadid Moskva patriarhaadi Eesti õigeusu

3bc7fb52 1cc1 42a8 9726 5ed649ec9b58

Isiksusetest: Milline Kevadine Aiavaade Kõige Rohkem Kõnetab Sind?

Kevad toob endaga kaasa looduse ilu, värvikirevad lilled ja värskuse. Milline osa kevadisest aiavaatest sind