Monday , 27 September 2021
covid 19 vaktsineerimine 60 2

UURING: Vaktsineeritud inimesed võivad viirust levitada samamoodi nagu vaktsineerimata inimesed.

UURING: Vaktsineeritud inimesed võivad viirust levitada samamoodi nagu vaktsineerimata inimesed.

USA Haiguste tõrje- ja ennetamise keskuse (CDC) juhataja Dr Rochelle Walensky sõnul selgus murrangulistest „uutest andmetest,“ et vaktsineeritud isikud võivad viirust levitada samamoodi nagu vaktsineerimata inimesed.

CDC on taas suunda muutnud ja palub nüüd täielikult vaktsineeritud ameeriklastel taas kanda maski siseruumides, kus on „märkimisväärne või kõrge“ nakatumise oht – kusjuures koolides tuleks „üleüldiselt maske kanda“.

„Harvadel juhtudel võivad mõned deltatüvega nakatunud vaktsineeritud inimesed olla nakkusohtlikud ja levitada viirust ka teistele,“ ütles Walensky teisipäevasel pressikonverentsil. „Need uued andmed on murettekitavad ja nõuavad paraku meie soovitustesse muudatuste tegemist.“
ABC Newsi teatel väitis Walensky, et eelmisel nädalal kogutud „uued andmed“ näitavad, et deltatüvega nakatunud vaktsineeritud inimesed võivad edasi kanda sama suures koguses viirust nagu vaktsineerimata nakatunud.

Uutest soovitustest hoolimata soovitab CDC juhataja tungivalt inimestel vaktsineerida.

„Vaktsineerimine aitab ennetada tõsist haiguse läbipõdemist, hospitaliseerimist ja isegi surma, seda ka deltatüve korral. Samuti aitab see kahandada viiruse levikut meie kogukondades. Vaktsineeritud inimesed moodustavad väga väikese osa ülekandumisjuhtudest kogu riigis,“ sõnas Walensky.

CDC varasemate sel kuul antud suuniste kohaselt võisid vaktsineeritud õpilased ja õpetajad ilma maskita koolis käia.

„CDC soovitab kohalikel omavalitsustel soodustada üleüldist siseruumides maski kandmist kõigi õpetajate, töötajate, õpilaste ja külastajate seas sõltumata nende vaktsineeritusest,“ kirjutas CDC uute suuniste kokkuvõttes. „Lapsed peaksid sügisel naasma täiskohaga ja kohapeal toimuvale õppetööle nii, et korralikult ennetusstrateegiad oleksid paigas.“
Walensky teatas, et avastus selle kohta, et ka vaktsineeritud inimesed peavad jätkuvalt maski kandma, oli tema jaoks „kurvastav“.

„See on kurvastav. Ma tean, et pärast 18 kuud kestnud pandeemiat pole inimesed ainult väsinud, vaid ka frustreerunud,“ ütles Walensky. „Ja ma tean, et kõige selle raames ei ole meeldiv kuulda, et maskikandmine jääb ka juba vaktsineeritud inimeste ülesandeks.“

Tema sõnul peavad vaktsineeritud inimesed maske uuesti kandma hakkama nende pärast, kes on süstist keeldunud – see aga lõhestab taas rahvast.

„Oluline on, et praeguseks oleks saanud vältida kannatusi ja surmajuhtumeid, kui riigi vaktsineerituse tase oleks kõrgem,“ ütles Walensky.

Walensky lisas, et kui rohkem inimesi ei lase end vaktsineerida, võib viirus muteeruda selliseks, mida „vaktsiinidega enam ei takista“.

Allikas: https://vanglaplaneet.ee/

Jaga

Vaata ka:

haige

Valitsus plaanib tuleval aastal jätkata haigushüvitise maksmisega alates teisest haiguspäevast

Valitsus plaanib tuleval aastal jätkata haigushüvitise maksmisega alates teisest haiguspäevast. Küsimus, kas hüvitist võiks ka …

Margit Sutrop

Riigikogu liige Margit Sutrop: Vaktsineerimisvastased patsiendid ei peaks saama eelisjärjekorras haiglaravi, sest nad on teadlikult riski võtnud.

Ehk peaksime tänases olukorras haiglatele antud soovitused üle vaatama ning lisama tervishoiuressursside jagamise kriteeriumide hulka …

tallinnahaigla

Tallinna Haigla rajamine sai Euroopa Komisjoni heakskiidu

Euroopa Komisjon andis eile õhtul põhimõttelise heakskiidu Eesti taastekavale, sh Tallinna Haigla rajamise rahastamiseks 280 …

13074736t1hd2da

27.09 Ööpäevaga tuvastati 390 uut covid-19 haiget, suri 2 inimene.

27. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 161 inimest. Kokku on haiglas 195 …