Esmaspäev , 4 märts 2024
Erakorralised uudised
urmas reinsalu

UURING: Urmas Reinsalu on populaarseim peaministri kandidaat

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi poolt tellitud Norstat Eesti AS-i läbiviidud küsitluse tulemused näitavad, et Isamaa esimees Urmas Reinsalu on hetkel populaarseim peaministrikandidaat. Uuringus paluti osalejatel hinnata erinevate peaministrikandidaatide sobivust, arutleda erakorraliste valimiste ja võimalike valitsuskoalitsioonide üle ning avaldada arvamust praeguse peaministri jätkamise kohta.

Küsitluses osutus Urmas Reinsalu 23 protsendiga kõige populaarsemaks peaministrikandidaadiks, järgnesid Kaja Kallas 20 protsendiga ja Martin Helme 16 protsendiga. Mihhail Kõlvart sai 10 protsenti, Lauri Läänemets kolm protsenti ja Lauri Hussar ühe protsendi toetust. 27 protsenti vastajatest jäid aga otsustamatuks.

Paarikaupa peaministrikandidaatide võrdluses eelistas 53 protsenti vastanutest Urmas Reinsalu ja 29 protsenti Kaja Kallast. Reinsalu ja Helme võrdluses oli Reinsalu eelistus 61 protsenti, Helme oma 21 protsenti. Kallas ja Helme võrdluses eelistas 42 protsenti Kallast ja 37 protsenti Helmet.

Küsitluse käigus uuriti ka Kaja Kallase tagasiastumise toetust. 68 protsenti vastanutest olid tagasiastumise poolt, 25 protsenti olid vastu ja seitse protsenti ei osanud seisukohta võtta. Erakondliku eelistuse alusel olid Reformierakonna ja Eesti 200 toetajad enamasti peaministri jätkamise poolt, samas kui sotsiaaldemokraatide ja opositsioonierakondade toetajad olid enamasti tagasiastumise poolt.

Uuringust selgus ka, et Reinsalu on Kallasest populaarsem peaministrikandidaat. Erakorralisi valimisi toetab 55 protsenti vastajatest, samas kui 38 protsenti on erakorraliste valimiste vastu.

Lõpuks paluti vastajatel väljendada oma eelistust võimalike valitsuskoalitsioonide osas. Kõige populaarsemaks osutus EKRE, Keskerakond, Eesti 200 ja Isamaa koalitsioon 21 protsendiga, järgnes Reformierakond, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraadid 18 protsendiga.

Norstati küsitlus viidi läbi 8. ja 9. novembril veebikeskkonnas, kus osales 1001 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

5 imelise horoskoobiga sodiaagimärki pühapäeval 2. märtsil 2024

1. Jäärad: Täna on teie päev särada! Tunnete end energilisena, enesekindlana ja valmis vallutama maailma.

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Pühapäev 3. märts 2024

Jäär: Täna on hea päev oma partneriga ausateks ja avatud vestlusteks. Võid tunda end eriti

error: Sisu on kaitstud!