Thursday , 2 December 2021
kaja kallas 90185653

UURING: Reformierakonna toetus kukub kolinal.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud iganädalane erakondade reiting näitab, et Reformierakonna toetuse madalseis süveneb ja nad on kindlalt kukkunud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ning Keskerakonna järel kolmandaks.

Uuringufirma Norstat Eesti läbiviidava uuringu viimaste tulemuste põhjal toetab Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 23,9 protsenti, Keskerakonda 21,7 protsenti ja Reformierakonda 20,9 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Populaarseima erakonnana jätkab EKRE ning teisel kohal on Keskerakond, kummagi erakonna toetus nädalaga ei muutunud. Eelmisel nädalal kolmandaks langenud Reformierakonna toetus liigub aga jätkuvalt langustrendis ning on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest. Reformierakonna vahe EKRE-ga on kolm protsendipunkti ning nii kaugel pole Reformierakond liidrikohast alates 2019. aasta algusest veel kordagi olnud.

Reformierakonna toetus oli selle aasta kõrgeimal tasemel märtsi alguses, kui see oli 35,5 protsenti. Alates sellest hetkest on peaministripartei püsinud suurema osa ajast langustrendis ning praeguseks on toetus märtsi algusega võrreldes vähenenud 14,6 protsendipunkti võrra.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 14,4 protsendiga, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 8,6 protsendiga ning Isamaa 7,8 protsendiga. Eesti 200 toetus on viimastel nädalatel liikunud tõusvas trendi ning viimase viie nädalaga on parlamendiväline erakond oma toetust kasvatanud 2,5 protsendipunkti võrra.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 42,6 protsenti ja opositsioonierakondi 40,3 protsenti vastajatest.

Erakondade sellenädalastes toetusreitingutes näeme peaasjalikult varasemate trendide jätkumist, tõdes Tartu Ülikooli teadur Martin Mölder.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …