Wednesday , 1 December 2021
klf5031

Kool sunnib maskikohustusest vabastatuid lapsi kollaseid eraldusmärke kandma.

Ühendkuningriigi kool sunnib maskivabastusega lapsi kandma kooli territooriumil ja klassitunnis kollaseid eraldusmärke.

Vanematele saadetud kooli e-kirja postitas Twitterisse ajakirjanik Allison Pearson, kes arutles, kas seal koolis on ka õpetajaid, kes teavad selliste märkide ajalugu.

„Nendel õpilastel, kellel oli eelmisel akadeemilisel kooliaastal maski kandmise kohustusest vabastus, on see nii ka praegu ja nad peaksid seetõttu kandma kollast eraldusmärki“ seisab e-kirjas.

Kool põhjendab kohustuslike maskikandmise reeglite taaskehtestamist Covidi juhtumite arvu suurenemisega hoolimata tõsiasjast, et Ühendkuningriigi nakatumise tase on viimastel nädalatel olnud ühtlaselt sama või isegi languses.

Kollane eraldusmärk on ajalooliselt sümboliseerinud häbimärki ja sellega on märgistatud juute paljudel kordadel läbi ajaloo, et tähistada neid etniliste või usuliste autsaideritena.

Ja isegi kui me ei võrdle seda juutide kohtlemisega Natsi-Saksamaal, siis ikkagi on lastele sunniviisiliselt sellise sümboli külge kleepimine jälestusväärne ja moraalselt pankrotistav.

Eelmisel kuul tuli ilmsiks, et Colorado Springsi keskkooli õpetajad sundisid lapsi maske endale näo külge kleepima, mis on ilmselge laste väärkohtlemine.
Kui haridusekspert kirjutas selle peale artiklis, et koolilapsi näomaske kandma sundimine põhjustab neile psühholoogilise trauma, kustutas Forbes selle kirjatüki peatselt pärast uudise levima hakkamist.

Hiljuti avaldatud uuringust selgus, et pandeemia ajal sündinud väikelaste keskmine IQ-skoor on langenud koguni 22 punkti võrra. Samuti on ühiskonna lukku keeramise ja maskikandmise kohustuse kehtestamise tõttu kannatanud ka laste verbaalne, motoorne ja kognitiivne sooritus.

Allikas:  http://www.vanglaplaneet.ee

Jaga

Vaata ka:

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …

collin armstrong 8FxJi5wuwKc unsplash scaled

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu.

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, …