Tuesday , 28 September 2021
erakond

Uuring: Reformierakond juhib, EKRE jättis Keskerakonna selja taha

Kolme uuringufirma koondkeskmiste reitingute järgi on populaarseim erakond Reformierakond, kuid varem Keskerakonnaga võrdse toetusega olnud EKRE on nüüd teisel ja Keskerakond kolmandal kohal.

Võttes aluseks kolme uuringufirma Norstat Eesti, Turu-uuringute AS-i ja Kantar Emori viimased aprillikuised küsitlused, oli aritmeetilise koondkeskmisena kõige populaarsem erakond Reformierakond 29 protsendiga. Märtsis ja veebruaris oli peaministripartei koondkeskmine reiting 30 protsenti.
Kui märtsis jagasid võrdselt 19 protsendi suuruse koondkeskmise toetusega teist-kolmandat kohta Keskerakond ja EKRE, siis aprillis tõusis EKRE koondkeskmine toetus 21 protsendile ja nad on teisel kohal.

Keskerakond säilitas küll oma 19 protsendi suuruse koondkeskmise toetuse, kuid EKRE tõus tähendas neile aprillis edetabelis kolmandaks jäämist.
Neljandal kohal on 13 protsendi suuruse koondkeskmise toetusega parlamendiväline erakond Eesti 200. Kuu varem oli nende koondkeskmine toetus 14 protsenti.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koondkeskmine toetus oli aprillis seitse protsenti, kuu varem oli neil toetajaid kaheksa protsenti.
Isamaa koondkeskmine toetus oli endiselt valimiskünnise piiril ehk viis protsenti.

Roheliste koondkeskmine oli kaks protsenti (kuu varem kolm) ja Tulevikuerakonnal üks protsent.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

soomeminuaeg

PIDU LÄBI. Soomes hakati eestlaste parkimistrahve välja nõudma

Soomes hakati eestlaste parkimistrahve välja nõudma, sest 15 000 viimase paari aasta jooksul välja kirjutatud …

vaktsiin

Ravimiamet: loosimistega laste vaktsineerima meelitamise kampaaniad olid küll seadusevastased, aga me ei pea otstarbekaks väärteomenetlusi algatada

Vahendame Objektiiv.ee artiklit Ravimiamet teatas eile vastuseks SAPTK poolt rohkem kui kuu aja eest esitatud …

featured img

Tanklaketid tõstsid kütusehinna rekordtasemele

Tanklaketid tõstsid teisipäeval 95-oktaanise bensiini hinna rekordkõrgele 1,499 euro tasemele. Diislikütuse hind kerkis kolme sendi …

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …