Uudised

KUUM: Euroopa laod on jalgratastest tühjaks müüdud ja uusi ei pruugi saada enne sügist.

Aasia tehaste jalgrattakomponentide tarneraskused võivad eestlased jätta jalameheks. Euroopa laod on jalgratastest tühjaks müüdud ja kuigi meie kauplustes on veel pealtnäha külluslik valik velosid, võib piiratud eelarve või kindla sooviga rattur oma sõidukit oodata sügiseni.

Sel suvel võib olla parim jalgratas see, mis on juba kuuris või keldris ootamas. Nõudlikum klient võib jaanipäevaks tellitud jalgratta halvemal juhul kätte saada sügisel, vahendas “Aktuaalne kaamera”.
“Euroopa laod on tänaseks juba pea aasta aega tühjad. Jalgrattaid, mis said tellitud eelmise aasta mais-juunis, mille tootmine pidi olema novembris ja jaanuaris Eestis, hakatakse alles tootma,” rääkis Veloplusi müügijuht Rauno Pohlak.

“Puudust on odavama hinnaklassi mägiratastest, hübriididega on keeruline seis. Kalleid jalgrattaid peab ootama pika ettetellimise aja peale,” ütles Fixuse jalgrattaosakonna tootejuht Hanno Hansov.

“Peab arvestama sellega, et võib-olla tuleb oodata, et päris maiks ei saa, saad juunis. Juuni tarne võib tekkida poole juuli pealt,” sõnas Velomarketi tegevjuht Edit Kauts.
Kolm jalgrataste maaletoojat räägivad nagu ühest suust: Euroopa laod on tühjad ja transpordihinnad on mitmekordistunud, mistõttu võib sel suvel Eestis unistuste jalgratas jäädagi unistuseks. Asi pole selles, et jalgrattaid üldse poleks, sest pealtnäha on kauplused jalgratastest pungil. Hetkel, mil temperatuur neljalt soojakraadilt 14-le tõuseb, tekib defitsiit, ennustavad edasimüüjad.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button