Neljapäev , 21 september 2023
Erakorralised uudised
anthony tran vXymirxr5ac unsplash

UURING: Ööinimestel on suurem oht haigestuda 2. tüüpi diabeeti kui vara ärkajatel.

Üks võimalik seletus on see, et ööinimesed kipuvad olema vähem füüsiliselt aktiivsed kui vara ärkajad. Füüsiline aktiivsus aitab reguleerida veresuhkru taset, seega on vähem aktiivsed inimesed suurema riskiga haigestuda diabeeti.

Teine võimalik seletus on see, et ööinimestel on häiritud ööpäevarütm. Ööpäevarütm on meie keha loomulik tsükkel, mis reguleerib meie und, ärkvelolekut, söömist ja hormoone. Häiritud ööpäevarütm võib põhjustada veresuhkru taseme kõikumisi, mis võib samuti suurendada diabeedi riski.

Uuringud on näidanud, et ööinimestel on suurem tõenäosus olla ülekaalulised või rasvunud. Ülekaalulisus ja rasvumine on samuti diabeedi riskifaktorid.

Siin on mõned näpunäited, kuidas ööinimesed saavad oma diabeedi riski vähendada:

* Olge füüsiliselt aktiivsed. Püüdke teha vähemalt 30 minutit mõõdukat füüsilist aktiivsust enamikes päevadel nädalas.
* Sööge tervislikku toitu. Sööge palju puu- ja köögivilju, täisteratooteid ja madala rasvasisaldusega valke. Vältige töödeldud toite, suhkrurikast jooki ja liigset alkoholitarbimist.
* Reguleerige oma ööpäevarütmi. Püüdke käia igal õhtul samal ajal magama ja ärgata samal ajal hommikul.
* Kui teil on mure oma tervise pärast, rääkige oma arstiga. Arst võib aidata teil välja töötada plaani oma diabeedi riski vähendamiseks.

Vaata ka:

haige lapsega kodus

Kõhuviirusega laps on ka pärast tervenemist nakkusohtlik

Lisaks aina värvilisemaks muutuvatele puulehtedele toob sügis paratamatult kaasa ka viiruste hooaja alguse. Ühed kurnavamad …