Erakorralised uudised
gun g0256fbd31 640

KOHUTAV: Rootsis ei julge lapsed kooli minna, kuna kardavad et neid tapetakse järgmisena

Rootsis Uppsalas on õpilased jõuguvägivalla sagenemise tõttu lõpetanud kooli mineku, teatab kohalik ajaleht Upsala Nya Tidning.

Viimase nädala jooksul on Uppsala linnas olnud neli tulistamise juhtumit. Väidetavalt lõppesid neist kaks surmaga.

Meedia andmetel on vägivald suunatud Foxtroti-nimelise kuritegeliku võrgustikuga seotud inimeste lähedaste vastu.

SIIN ON PÕHJUS MIKS: KUI ÕUDNE JA JUBE TEGU! Rootsis tulistati laps surnuks

Politseiülem Anders Thornberg ütles kolmapäevasel pressikonverentsil, et lapsi on sunnitud ja survestatud surma ähvardustel sooritama raskeid kuritegusid.

Politsei andmetel ei osale kuritegelike jõukude tipus olevad isikud ise vägivallas, vaid juhivad seda distantsilt.

Upsala Nya Tidningu andmetel on paljud piirkonna perekonnad jõugukonflikti ägeda ohu tõttu riigist põgenenud. Asjast kirjutab teiste seas ka Aftonbladet.

Mõned vanemad on öelnud, et nad on mures, et nende lapsed võivad olla nn surmanimekirjas.

Olen väga mures oma poja ja tema sõprade pärast, sest neil on või on olnud sidemeid kurjategijatega. „Surmanimekirjas” on üle 100 inimese. Kas politsei võtab nendega või nende peredega ühendust või mida peaksime tegema? kirjutas üks naine ajalehele.

Politseiametnik ütles meediale, et kurjategijate Rootsist lahkumise tavaline põhjus on see, et nad kardavad mahalaskmist.

Nüüd näeme, kuidas kurjategijate sugulased teevad sama: nad lahkuvad riigist ohu tõttu, ütleb ta. See, et kurjategijad ründavad sugulasi, on midagi uut.

Politsei väitel on nendeni jõudnud teave, et vähemalt üks perekond on hiljuti Uppsalast lahkunud. Politsei ei osanud öelda, kas perekond on põgenenud välismaale või mujale Rootsi.

„Põhjuseks on ilmselt see, et inimesed tunnevad end ebakindlalt, kuna neil on mingisugune side konfliktis osalevate inimestega,” ütleb ta. Meil ​​on väga palju inimesi, keda asi puudutab.

Uppsala koolipiirkonna juht Olof Oskarsson ütles, et kooli õpetajad ja juhid on olukorrast teadlikud ning püüavad mures olevaid vanemaid aidata.

Teame, et vanemad lasevad oma lastel seetõttu koju jääda. Olukord on igati väga tõsine ja kui sellel on sellised tagajärjed, siis on väga kurb, ütleb ta.

Meil ​​on oma turvaosakond, mis suhtleb politseiga, kuid vajadusel saavad politseiga ühendust võtta ka koolid. Kui midagi teada saame, anname info edasi. Pärast seda jääb asjale hinnangu andmine politseile.

Ta ei osanud öelda, kui palju õpilasi on Foxtroti konfliktiga seotud murede tõttu Uppsala koolidest eemale jäänud.

Me ei pea statistikat selle kohta, miks õpilased on lahkunud, ja ma ei oska öelda, kas õpilased on sel põhjusel lahkunud, räägib ta.

Rootsi politsei hinnangul oli möödunud nädala vägivallategude ulatus enneolematu. Politsei teatel on vägivald Uppsalas alates jaanipäevast hoogustunud. Praegu on vahistatud 20 inimest.

Vaata ka:

jogging 2343558 1920

LEIA OMA TÄHEMÄRGILE SOBIVAIM SPORDIALA

Sodiaagimärk, mille all sa sündisid, mõjutab su isiksust, soove ja maailmavaadet. Kas oskasid arvata? Sodiaagimärgid määravad

treatment 4099432 1920

7 OHTLIKKU SÜMPTOMIT, MIDA EI TOHIKS TÄHELEPANUTA JÄTTA

Oma tervise eest hoolitsemine on üks kõige olulisemaid asju elus. Kuid mõnikord võivad tõsiste tervisehädade