Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
vaktsiin

UURING: Covid-19 vastu vaktsineeritud inimesed levitavad oma leibkonna liikmete seas sama suure tõenäosusega viiruse deltavarianti kui need, kes pole süstitud

Covid-19 vastu vaktsineeritud inimesed levitavad oma leibkonna liikmete seas sama suure tõenäosusega viiruse deltavarianti kui need, kes pole süstitud, leiavad Briti teadlased sel nädalal teadusväljaandes The Lancet Infectious Diseases avaldatud artiklis.
Ühendkuningriigis läbiviidud aastapikkuses uuringus osales 621 inimest ning selle tulemustes leitakse, et inimeste maksimaalne viiruskoormus oli sarnane vaktsineerimise staatusest hoolimata. Vaktsineeritud inimestel oli see näit 23 % ja vaktsineerimata inimestel 25%.

Analüüsis leiti ka, et leibkondade vaktsineeritud liikmetest haigestus 25% ning vaktsineerimata liikmetest 38%. Nii et haigestumise osas on selge erinevus olemas.

Väga olulisena selgus veel, et vaktsineeritud inimesed vabanesid viirusest kiiremini ja neil oli kergemaid haigussümptomid. Vaktsineerimata leibkonnaliikmed kannatasid aga märksa tõenäolisemalt raske haiguse kulu ja ka haiglaravi all, kirjutab Bloomberg.

Igal juhul on selge, et vaktsineerimata inimesed ei saa eeldada, et kuna inimesed nende ümber on vaktsineeritud, siis on ka nemad kaitstud.
“Meie leiud näitavad, et vaktsineerimisest üksi ei piisa, et hoida ära inimeste nakatumist deltavariandiga ja selle levimist kodudes,” ütles uuringu üks juhtidest, Londoni Imperial College’i nakkushaiguste professor Ajit Lavani. “Viiruse püsiv levik vaktsineeritud inimeste vahel muudab vaktsineerimata inimeste jaoks vaktsineerimise oluliseks, et end kaitsta.”

Loe edasi SIIT
Allikas. Forte

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!