Uudised

Üürileandjad ukrainlastele ei halasta: “Ootame kodumaiseid üürilisi”, “Lapsed siia ei mahu”

Võrdsete võimaluste volinik selgitab, et Eestis ei või elupinna üürimisest keelduda diskrimineeriva põhjendusega, see tähendab, et ka põgenikele üürimisest ei tohi inimese põgenikustaatuse pärast keelduda.

Seoses võrdsete võimaluste volinikule Liisa Pakostale laekunud pöördumistega ja tänases Ekspressis Üürileandjad ukrainlastele ei halasta: “Ootame kodumaiseid üürilisi”, “Lapsed siia ei mahu”, “Otsige endale muu elukoht” avaldatud artikliga selgitab ta, et Eestis on keelatud korteri või maja välja üürimisel tõrjuda üürilisi põhjendusega, et neil on lapsed, põgenikustaatus või et nad on välismaalased, naised või mehed.

Nende tunnuste alusel inimese tõrjumist loetakse diskrimineerimiseks. Diskrimineerimine on keelatud ja karistatav ning võib kaasa tuua rahalise nõude diskrimineerimisest tekkinud kahju leevendamiseks.

“Portaalis, avalikus sotsiaalmeediagrupis või maakleri vahendusel üürile pakutava eluruumi puhul on tegemist avaliku teenuse osutamisega, mille korral on keelatud inimestel vahe tegemine laste või põgenikustaatuse või muu inimesest endast mitte sõltuva tunnuse alusel.

Loe pikemalt:geenius.ee

Jaga
Back to top button