Uudised

Uuendatud teave riikide ja liikumispiirangute kohta Eestisse saabujatele.

Koroonaviiruse nakatunute suhtarvule tuginedes peavad esmaspäevast, 10. augustist jääma kaheks nädalaks eneseisolatsooni 19 Euroopa riigist Eestisse saabujad.

 

 

Uuendatud riikide nimekirja kuuluvad Rootsi, Luksemburg, Rumeenia, Bulgaaria, Andorra, Portugal, Hispaania, Horvaatia, Belgia, Monaco, Tšehhi, Prantsusmaa, Malta, Austria, Šveits, Islandi, Poola, Holland ja San Marino.

Eestisse saabudes ei kehti liikumisvabaduse piirang tulevast nädalast reisijatele Ühendkuningriigist, Sloveeniast, Taanist, Saksamaalt, Iirimaalt, Liechtensteinist, Itaaliast, Slovakkiast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Lätist, Norrast, Ungarist, Soomest ja Vatikanist.

 

 

 

Peagi uuendab Euroopa Liidu Nõukogu kolmandate riikide nimekirja, kust on võimalik Euroopa Liitu ehk ka Eestisse reisida.

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium aga tungivalt reisimist vältida, välja arvatud Euroopa riikidesse, kus nakatunuid on 16 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul ning kust naastes ei kehti liikumisvabaduse piirang.

 

 

 

Olukord võib riikides kiirelt muutuda ja välisministeerium palub sellega palub enne reisile asumist arvestada.

Liikumisvabaduse piirang tähendab, et inimene võib Eestisse saabumisest neljateistkümne kalendripäeva jooksul elukohast või püsivast viibimiskohast lahkuda üksnes tervishoiutöötaja või politseiametniku korraldusel või inimese elu või tervist ohustava hädajuhtumi korral või toidu, esmatarbekaupade ja ravimite soetamiseks.

Jaga
Back to top button