Tuesday , 13 April 2021

UUED PIIRANGUD! Kauplused ja söögikohad lähevad alates 6.03.21 nädalavahetuseks kinni. TÄIENDATUD!

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks otsustasid valitsuse liikmed laiendada olemasolevaid piiranguid toitlustuse- ja kaubandusettevõtete jaoks, mis hakkavad kehtima laupäevast, 6. märtsist. Lõpu- ja riigieksameid tegevad õpilased lubatakse alates 15. märtsist osalisele kontaktõppele. Vastav korraldus plaanitakse vastu võtta homme. Uued piirangud kehtivad esialgu 28. märtsini.

 

„Tänasel päeval oleme olukorras, kus koroonaviirusesse nakatumise langetamine ilma täiendavate piiranguteta ei ole võimalik,“ nentis peaminister Kaja Kallas. „Täiendavate piirangute üle otsustamisel arvestasime tõsiasjaga, et nakatumine on eriti kõrge sotsiaalselt aktiivsetes vanuserühmades – tööealiste ja noorte hulgas. Arstiabi kättesaadavus on Eestis juba vähenenud ning haiglate koormus läheneb kriitilisele piirile. Meie eesmärk on praeguses olukorras tagada Eesti tervishoiusüsteemi toimepidevus. Igaühe vastutus on piirangutest kinni pidada, kuid näeme, et peame tõhustama selle üle ka järelevalvet. Piirangutega kaasneb ühiskonnale igas mõttes suur kahju, seega peame kõik koheselt oma kontakte vähendama miinimumini.“

 

 

 

6. märtsist kehtima hakkavad täiendavad piirangud

Toitlustus- ja kaubandusettevõtted

Toitlustusasutustes ja kaubandusettevõtetes hakkab kehtima 25 protsendi täitumuse piirang. Nädalavahetustel peavad kaubandus- ja toitlustusettevõtted olema suletud, argipäeviti peavad toitlustusettevõtted uksed sulgema kell 18, toidu kaasamüük jääb lubatuks.Avatuks tohivad jääda toidupoed ning esmavajalikud poed, näiteks apteegid ja prillipoed, samuti nn drivein-müüki võimaldavad kauplused. Välimüügi aladele, näiteks turgudele, hakkab kehtima klientide hajutatuse nõue.

 

 

 

Spordivõistlused ja liikumisüritused

Spordivõistlused ja liikumisüritused on lubatud ainult professionaalsetele sportlastele ning erivajadusega inimestele on lubatud liikumisüritused.

 

Valitsuse otsusel tuleb ära jätta Estoloppeti suusamaratonide sarja Haanja maratoni, mis oli plaanitud 6. märtsiks.

 

 

Haridus

Alates 15. märtsist lubatakse õpilastel, kes teevad 2020/2021 õppeaastal põhikooli lõpueksameid ja riigieksameid, kontaktõppele kahel päeval nädalas. Koolid peavad rakendama viiruse leviku ennetamiseks vajalikke meetmeid vastavalt haridus- ja teadusministeeriumi juhistele.

 

Lisaks piirangutele soovitab valitsus kõikidele inimestele vähendada kontakte miinimumini ning juhul, kui kohtumine on hädavajalik, teha seda mitte rohkem kui 6-inimeselises rühmas. Tööandjatele ja töötajatele soovitab valitsus võimalusel rakendada kaugtööd.

 

 

Pärast korralduse vastuvõtmist avaldab valitsuse kommunikatsioonibüroo selle kodulehel kriis.ee.

 

Valitsus otsustab täiendavad toetusmeetmed kriisis kannatavatele sektoritele sel nädalal.

 

Loe ka: Teadusnõukoda soovitab Eesti lukku panna. Piirangud ei ole hetkel piisavad.

 

Loe ka: Perearst K.Joller, kirjutas 2020.a oma FB: Palun mõistke, et maskid on ühed suurimad nakkusallikad….

 

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

PALUN JAGA: Kadunud on 50-aastast Toomas

Politsei palub kaasabi selgitamaks Kuressaares kadunuks jäänud 50-aastase Toomase asukohta.   Toomast nähti viimati 11. …

Riigikogus läbis teise lugemise tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise eelnõu, et õigus oleks saada haigushüvitist alates teisest haiguspäevast.

  Riigikogu tänasel kaugosalusega istungil läbis teise lugemise tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise ning sellega seonduvalt …

KUUM: Elu24 uudisteportaali peatoimetajaks saab Katrin Lust

Elu24 peatoimetajana alustab tööd populaarse Kanal 2 telesaate «Kuuuurija» saatejuht Katrin Lust.       …

Toompea ja Vabaduse väljak on meeleavaldajatest tühjad, riik me oleme rahul.

Politsei valib oma taktika vastavalt sellele, kuidas käituvad avalikul koosolekul osalejad. Eile oli osalejate arv …