Sunday , 26 September 2021
karmen joller

K.Joller kultuuriminister A.Otile: palun lõpetage meie arstide ja teadlaste alavääristamine!, kuigi ise kirjutas 2020.a FB Palun mõistke, et maskid on ühed suurimad nakkusallikad.

K.Joller kultuuriminister A.Otile: palun lõpetage meie arstide ja teadlaste alavääristamine!, kuigi ise kirjutas 2020.a FB Palun mõistke, et maskid on ühed suurimad nakkusallikad.

Alikas Karmen Jolleri Facebook
Ma ei ole peaminister. Mul ei ole pädevust, et öelda, kas kultuuriminister on päris.
___
Täiendus.
Ma ei ründa tavaliselt inimesi avalikult ja otse. Aga täna ma ei saa vait olla. Kui meie valitsuses on minister, kes solvab oma väljaütlemiste ja oma käitumisega minu kolleege virolooge ja seab kahtluse alla nende töö, siis ma lihtsalt ei saa vait olla. Veel hullem – ministri väljaütlemised kahjustavad Eesti inimeste tervist: kui kasvõi üks inimene end Anneli Oti eeskujul vaktsineerimata jätab ja seetõttu haigestub…
Kuigi minister Ott ei ole end avalikkuses vaktsiinivastaseks tituleerinud, on ta oma olemuselt klassikaline vaktsiinivastane, olen sarnaseid inimesi kohanud nii virtuaal- kui päriselus juba mitmete aastate jooksul. Ta poeb ebamääraste ja justkui inimlike väidete taha – aga tegelikkuses on need nõrgad ja alusetud ettekäänded. Tegelikult on see ignorantsus tänapäevase teaduse suhtes, ja mitte ainult ignorantsus – tegemist on teadliku katsega õõnestada tänapäevaseid teaduslikke arusaamu, ka teadlasi.

Mitte keegi ei plaani Eestis vaktsineerimata inimesi diskrimineerida.
Vaktsineerimine on vastutuse võtmine. Vastutuse võtmine on üks täiskasvanud inimese tunnus. Kuna täiskasvanud inimene võtab vastutuse, on tal ka rohkem vabadusi. Kuna täiskasvanud inimene panustab rohkem, on tal ka rohkem vabadusi.
Autot võib juhtida Eestis inimene, kes on täiskasvanu.
Mitte keegi meist ei pea normaalseks, et inimene istuks autorooli juhilubadeta.
Vaktsiin saab olema nagu juhiluba, mis näitab, et inimene on otsustanud panustada ühiskonda, on teadlik oma tervise hoidmise tänapäevastest teaduslikest arusaamadest.
Vaktsineeritud inimestel, kes on oma otsusega ühiskonna turvalisusse panustanud, kes on teinud täiskasvanuliku otsuse, peab olema õigus tunda end turvaliselt. Seega – kui vaktsineeritud inimestel pole suuremaid vabadusi, siis diskrimineeritakse hoopis vaktsineeritud inimesi!
Igaüks võib otsustada mitte teha juhilube. Siis kasutab ta lihtsalt ühistransporti või palub end kellelgi sõidutada.
Igaüks võib otsustada mittevaktsineerimise kasuks – ta lihtsalt ei käi teatris, kinos, spordisaalis. Aga ta saab käia arsti juures, toidupoes ja mujal, kus inimene peab käima selleks, et oma põhivajadusi täita. Filme vaatab ta kodus ja tervisejooksu teeb metsarajal.

Nii lihtne see ongi. Kedagi ei diskrimineerita. See on igaühe vaba valik.
Kui meie valitsuses on minister, kes käitub lapsikult ja poeb seejuures väga lapsikute väidete taha, siis vabandage väga, aga mina ei näe sellel ministril kohta valitsuses. Eriti ei taha ma näha sellist ministrit juhtimas valdkonda, mis on üks kõige enam pandeemiast räsida saanud valdkondi.
Lugupeetud Anneli Ott – palun tehke täiskasvanulik, tervislik ja turvaline valik ja lõpetage meie arstide ja teadlaste alavääristamine!

Olen mõnigi kord tööl sattunud piinlikku olukorda, sest lähen kohe pärast patsiendiga kätlemist käsi pesema. See on reflektoorne: päris algusest on arstiõppe praktika ajal toonitatud, et kui olen inimest katsunud, siis enne käte pesemist ei tohi midagi/kedagi muud katsuda. Hea kooli andis ka sanitaritöö intensiivravi osakonnas ja opisaalides veedetud päevad, kus jälgiti hoolega, et igaüks järgiks mh ka maskihügieeni.

Käisin täna kolmes poes. Pühadeaja kohta oli poodides erakordselt vähe inimesi.
Päris palju inimesi kannab maske, minu silma alla sattus umbes sadakond maskikandjat. Nägin KOLME inimest, kellel mask oli õigesti ees. Respiraatoritega oli seis tunduvalt parem.
Vead, mida nägin:
Mask on tagurpidi ees (traat on lõua all).
Maski traat ei ole korralikult või pole üldse ümber nina vajutatud. Prillid on udused – õigesti paigaldatud maski korral prillid uduseks ei lähe.
Mask asub liiga madalal – katab vaevu või ei kata üldse ninasõõrmeid.
Maski alumist serva pole lõua alla tõmmatud.
Mask on tervenisti lõua all või ripub kaelas. Üks naine rääkis telefoniga, mask tolknes kõrva küljes ja lehvis naise liigutuste taktis edasi-tagasi.

Loe ka:  Joller: vaktsineerimine ei anna täielikku garantiid haigestumise vastu

 

Kuna mask on valesti pandud või on seda keeruline reguleerida, ei püsi see hästi ees. Palju kohendati maske, seejärel katsuti midagi muud, sh käsipuid või poes olevat kaupa. Üks naine minu ees vajutas “maskise” käega kaarditerminali PIN-koodi.

Palju oli stiilseid kangast maske. Kui neil ka oli ülemises servas traat, siis seda polnud õigeks reguleeritud. Ühest Rimi töötajast oli kahju kohe – maski aasad tõmbasid kõrvad laiali ja kõrvad olid punased ja ilmselgelt oli tal valus. Kassapidaja tööpäeva pikkust arvestades peaks tal kindlasti olema mugavam mask, ja maski tuleb päeva jooksul päris mitu korda vahetada. Kassa ette oli paigutatud pleksiklaasist sein, mis juba iseenesest annab hea kaitse.

Maski kandmisega peavad kaasnema refleksi tasemele harjutatud hügieeniharjumused!

Palun mõistke, et maskid on ühed suurimad nakkusallikad!
“Tatilappide” valesti kandmine on kordades ohtlikum kui mittekandmine!
Mask ei asenda kätepesu ega distantsi hoidmist!
Ühekordseid maske kantakse üks kord!
Neid ei tohi pesta ega desinfitseerida!
2+2 koos hügieeniharjumustega on praegu ennetuseks täiesti piisav, ja loodan, et sellest saab sotsiaalne norm ka järgmisteks gripihooaegadeks (loodan südamest, et me ei pea kasutusele võtma terminit “koroonahooaeg”). Maski kandmine on õigustatud vaid rahvarohketes siseruumides ja meditsiiniasutustes, ja seda koos KORRALIKU hügieeniga.

Mina ise avalikus ruumis maski pigem ei kanna. Käsi pesen koju jõudes korralikult sooja vee ja seebiga, desinfitseerimisvahendit ei kasuta.
Kodu koristan puhta veega, vajadusel lisan vähesel määral pesuainet.

Riideid pesen vastavalt tootja juhistele ja siis, kui need määrduvad.
Kodust väljas püüan järgida 2+2 reeglit.

Viimase nädala jooksul olen lõpuks aega leidnud ka värskes õhus viibimiseks ja liikumiseks. Tööle ja tagasi olen saanud sõita jalgrattaga.
Püüan tervislikult toituda. Aga täna patustan siiski oma 8-aastase poja küpsetatud koogiga.

Tööl olles järgin aga edaspidigi reflektoorselt meditsiinilisi hügieenireegleid, kuhu kuulub korraliku kätepesu järgne desinfektsioon, pindade puhastamine ja desinfektsioon, korrektne maskikandmine ja nakkusohtlike patsientide vastuvõtmine “skafandris” olles.

 

Loomulikult on tema arvamus tänaseks muutunud ja soovitab KÕIGIL maski kanda.

Allikas. FB: Karmen Joller

Foto:  Margus Johanson

Jaga

Vaata ka:

priit toobla

Priit Toobla: Olen Edgar Savisaarest pettunud, sest ta on pundis koos vaktsiinivastastega.

„Hea Edgar. Kõige lugupidamise juures sinu vastu, ei saa ma aru sinu kandideerimisest valimisliidus. Olime …

ekre

EKRE laus vale oma valijatele, et valitsus tahab langetada pensione ja lastetoetusi 25% võrra. Kurb on see, et nende vailjad usuvad ka seda.

EKRE laus vale oma valijatele, et valitsus tahab langetada pensione ja lastetoetusi 25% võrra. Kurb …

vaktsiin

Tallinna Ülikooli professor: Mittevaktsineerituid tuleb survestada, sest demokraatias peab lõpuks vähemus alluma enamusele.

Tallinna Ülikooli professori, kasvatusteadlase Mati Heidmetsa hinnangul oleks pidanud vaktsineerimisvastaste suhtes karme sammu astuma juba …

Tarokaart

Pühapäev 26.09 Tarokaart on MÜNDID RÜÜTEL

Pühapäev 26.09 Tarokaart on MÜNDID RÜÜTEL Sinu jaoks on täna oluline see, et kõikides asjades …