-0.5 C
Tallinn
Neljapäev 16. märts 2023
UudisedUSKUMATU: Lapsevanemad andsid Viljandi mängutoa koristajale peksa.

USKUMATU: Lapsevanemad andsid Viljandi mängutoa koristajale peksa.

VÄGIVALD MÄNGUTOA KORISTAJA SUUNAS.

Meie lugu 14.märtsi õhtusest sünnipäevapeost.

Avaldame ka nime, kuna antud isik kasutab sotsiaalmeediat meie laimamiseks ning on avaldanud nii omanike kui ka koristaja nimed.

Inna P. pidas meie juures oma lapse sünnipäeva ja oli broneerinud aja 17:00-20:00.

Kell 20:05 saabus meie koristaja tuba üle võtma ja ringi vaadates tegi süütu märkuse, et oi, siin kulub küll aega rohkem. NB! Ei ähvardanud ega hoiatanud, et nüüd järgneb mingi trahv või, et midagi oleks väga valesti.

Koristaja naases oma töö juurde, mille üks osa on ka igaks juhuks, hilisemate vaidluste vältimiseks, asjade ja mänguasjade paigutuse ülespildistamine.

Selle peale Inna P. ärritus ja ütles, et selge, kui pildistamiseks läks siis nemad ei maksa üldse teenuse eest ning asusid riietuma. Inna mees ähvardas ka, et peksab kogu selle toa laiali ja selle peale marssis ka jalanõudega mängutuppa tagasi ja valas mänguasja kasti kummuli.

Koristaja helistas murelikult meile (omanikele) 20:10, et kliendid ei ole nõus teenuse eest maksma ja kuidas edasi käituda. Meiegi olime nõutud, kuna siiani ei olnud selliseid probleeme esinenud, kus klient tarbib 3 tundi meie teenust aga teenuse eest tasuda ei kavatse.

Samal ajal, kui meie olime koristaja telefoni otsas, pakkus koristaja klientidele, et palun võtke toru või telefoni number ja helistage mängutoa omanikele, et selgitada, mis on nende põhjendused ja kuidas selle teenuse eest tasumisega siis ikkagi jääb.

Siinkohal tuleb selgituseks mainida, et meie kord tasumiseks on: kui ülekandega, siis kas vähemalt 5 päeva ette, või ürituse ajal kohapeal sularahas. Põhjus sellele on lihtne: vältimaks kliente, kes peavad peo ära ja kaovad viie tuule poole “ülekande” jutuga.

See info on ka kodukorras ja selle infoga oli Inna P. ilmselgelt tutvunud.

Sama hetk läks ka koristaja välisukse ette, 20:12:04, mainides rahulikul toonil, et palun helistage või võtke toru ja rääkige, et kas tasuvad teenuse eest või lepivad vähemalt omanikega kokku, et mis edasi saab. Kasvõi põhjendaks meile, milles asi.

Selle peale (koristaja jõudis ukse ees olla loetud sekundid), aga otsustati koheselt vastata vägivallaga! Nii mees kui naine alustasid koristaja peksmist kätega ja lõpetuseks viskas mees koristaja lennuga pallimere kell 20:12:24. Koristajal on kehavigastused tuvastatud täna EMOs.

Kohapeal käis ka politsei ja vigastused ning videosalvestised antud situatsioonist on registreeritud (sh. koristaja avaldus politseis).

Siinkohal käime üle ka Inna poolt sotsiaalmeedias levitatud laimu:

“Taheti teha 70€ trahvi” – vale. Jutt koristamise lisateenusele läks alles siis, kui oldi mindud “nugade peale”, ehk, et nemad ei maksa midagi.

“Koristaja hoidis meid ruumis kinni” – vale. Koristaja seisis välisukse ette ja sisuliselt võiks öelda, et ta ei jõudnud lõpuni välisuksenigi, kui alustati vägivallaga.

“Videosalvestust mulle ei saada” – videosalvestusi ei jaga mitte ükski asutus kolmandate osapooltega, sellel on ka seaduslikud ja turvakaalutuslikud põhjused. Videosalvestust näeb ainult politsei või politsei päringu läbi. Varastele ju ka ei saadeta videomaterjali, kuidas ta vargil käis.

“Omanik käskis meid kinni hoida” – vale. Omanikena ei osanud me telefoni teel mitte midagi muud soovitada, kui paluda, et las helistavad meile koheselt ja arutame. Olime šhokis ja ei osanud rohkemat mõeldagi kui juba kasutati vägivalda ja lahkuti mängutoast.

“Mängutoa ehitas inimene, kes elus esimest korda ehitab, kuidas seal üldse turvalisusega on” – ehitanud ikka omajagu, küll aga esmakordselt näiteks pallimerd ja ilma otsese plaanita mängumaju. Turvalisuse kohapealt tundub, et tuleb rohkem muretseda koristaja tervise üle sest tuleb välja, et ka laste mängumaale satuvad vägivaldsed ja pahatahtlikud inimesed.

“koristaja tahtis mustalt raha nõuda” – Mustalt raha nõudmist kaamerasalvestis ei tuvastanud ja kui inimestele jääb kohapeal sularahas oma teenuse eest tasumisest “mustalt” mulje, siis selleks on meil kodukorra järgi võimalik tasuda ülekandega 5 päeva enne peo algust.

Meil on siiralt kahju, et peame LASTE mängutoana selliste probleemidega ja kehavigastustega lõppenud vägivallaga tegelema. Selle postituse ajendas meid avaldama Inna P. poolt oma sotsiaalmeedias avaldatav laim, mis on ületanud kõik eetika ja viisakuse piirid ning üritatakse meie mängutuba ja kõiki sellega seonduvaid inimesi iga hinna eest mustata!

Kuigi konflikt oli kohapeal koristaja ja klientide vahel, on otsustanud Inna P. alustada küberkiusamist mängutoa omanike suunal, kes ei viibinud isegi üleandmise ajal seal, minnes asjasse mittepuutuvate detailidega isiklikuks.

Inna P. üritab sotsiaalmeedias enda poolehoidu võita meeleheitlikult ja üritab tuua ohvriteks hoopis neid ja nende lapsi, videosalvestus räägib aga muud: lapsed on kogu situatsiooni vältel rahulikud ja ei hetkekski kõla nuttu. Samuti üritab rõhutada, kuidas neid hoiti ruumis kinni. Need loetud sekundid kui koristaja ukse ette läks ja pakkus neile toru, käis ikka nii Inna mehe jõud ja Inna endapoolne kätega tagumine pisikesest koristajast selgelt üle.

Täiendus: Inna poolt jagatavas videos, kus on filmitud laste nuttu, on eelnev vägivallasituatsioonile: lapsed ei tahtnud ära minna, riietuda ja tema enda videost on isegi kuulda, kuidas laps soovib mänguasja kaasa võtta, ent ema keelab ja sellest nutt. Niipea, kui situatsioon hargnes selleni, kus lapsed riides ja kasutati vägivalda, olid lapsed juba rahulikud.

Kõik see juhtus 20:05-20:12, 20:05 tulles koristaja ja küsides rõõmsalt “kuidas pidu möödus” ning kõigest 7 minutit hiljem sai peksa, lõpetas vigastustega pallimeres ning kliendid lahkusid teenuse eest tasumata ning alustasid sõda lisaks koristaja vastu terve mängumaa ja selle omanike vastu oma sotsiaalmeedia kontol oma pea 4000 jälgija ees.

Kõige veidram osa selle kõige juures on, et mängutoa seisukord oli üleandmisel täitsa enam-vähem, kindlasti mitte midagi sellist, mis oleks sellise mastaabiga konfliktile alust andnud. Inimestevahelisi arusaamatusi mõistame aga vägivalda laste mängutoas või mujal on väga raske mõista.

Peale hulganisti positiivseid kogemusi ja meeletult õnnelike klientide tagasisidet siis üks selline äärmuslik juhtum.

Täiendame postitust jooksvalt, kuna valede laviin ja laim jätkub ja “influencer” üritab iga hinna eest meid oma jälgijaskonna ees “tühistada”.

Kurb on näha, et tema jälgijate armee on asunud naerumärkidega õigustama vägivalda, teenuse eest mitte tasumist ning lähevad kaasa küberkiusamisega, sildistades ja isiklikul tasandil inimeste solvamist.

Allikas: Arkaadia Präänikutemaa

Veel artikleid