Categories: Tervis

USA ravimifirmad Pfizer ja Moderna teatasid, et nende koroonavaktsiinide efektiivsus aja jooksul väheneb. Efektiivsuse taastab kolmas süst.

Pfizer esitas kolmapäeval uuringu, mis viitas, et vaktsiini efektiivsus väheneb aja jooksul loomulikul toimel. Vaktsiini efektiivsuse vähenemine pole seotud delta variandi levikuga, vahendas Financial Times.

Pfizer esitas andmed, mis näitasid, kuidas vaktsiini efektiivsus vähenes kuus kuni kaheksa kuud pärast teise doosi manustamist. Vaktsiin muutus kahekuuliste intervallide käigus vähem tõhusamaks. Vaktsiini efektiivsus langes iga kahe kuu järel umbes kuus protsenti.Pfizer esitas ka Iisraeli andmed. Andmed viitasid, et kolmas süst taastas vaktsiini esialgse efektiivsuse.

Moderna jagas kolmapäeval eraldi andmeid. Moderna vaktsiini efektiivsus väheneb aja jooksul samuti.

Eksperdid kogunevad reedel, et anda USA ravimiametile (FDA) ametlik soovitus Pfizeri kasutamiseks kolmanda süsti tegemisel. Moderna taotlust arutatakse tõenäoliselt lähinädalatel.

“Pfizer palus FDA-l heaks kiita revaktsineerimine kuus kuud pärast seda, kui inimesed on saanud teise süsti,” näitavad FDA poolt avalikustatud dokumendid.

“Andmed ei kinnita siiski täielikult, kas vaktsiini võime vähenes lõpuks nii palju, et inimesed võivad viiruse tõttu raskesti haigeks jääda või surra ” ütlesid FDA ametnikud.

Kaks tippteadlast, kes hiljuti lahkusid USA ravimiametist, kritiseerisid kolmanda vaktsiinidoosi jagamist kõikidele inimestele.

“Praeguste tõendite põhjal pole vaja kogu populatsioonile kolmandat annust jagada. Vaktsiinide jagamine päästab kõige rohkem elusid, kui need tehakse kättesaadavaks inimestele, kellel on tõsine oht haigestuda ja neile, kes pole veel üldse vaktsiini saanud,” väitsid teadlased.

Allikas. Err.ee

Jaga
admin

Recent Posts

Horoskoop – Kolmapäev 1 detsember

https://minuaeg.com/horoskoop/ Jäär 21. märts - 20. aprill Olete täna tavalisest kohusetundlikum ning kipute liiga palju…

6 hours ago

Pühapäeval, 28. novembril lahkus laulja ja muusikapedagoog Kalju Terasmaa.

Üle poole sajandi, kuni aastani 2005 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeistrina tegutsenud Kalju Terasmaa oli…

6 hours ago

48 nädal: Vanglate info – Tartu vanglas tegi üks vang enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases, üht…

6 hours ago

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle…

6 hours ago

ILM: Kolmapäev 1.12 – Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab, õhutemperatuur on -7..+1°C

Öösel: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-12,…

6 hours ago

OLULINE: Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse…

6 hours ago