Sunday , 28 November 2021
pension

Kolmas pensionisammas on endiselt populaarne: liitunuid on peaaegu sama palju kui teisest sambast lahkujaid

Huvi kolmanda pensionisamba vastu püsib ka tänavu, kuigi eelmise aasta lõpu buumiga ei saa seda võrrelda. Alates aasta algusest on Eesti kolmanda pensionisamba fondidega ühinenud 11 500 inimest ning SEB kogemus näitab, et enamus liitunutest eelistab kõrgema riskitasemega fondi.

Kui 2020. aasta lõpus oli III sambas ligi 139 200 investorit, siis nüüd ulatub nende arv ligi 150 700-ni, mis tähendab, et tänavu on III sambaga liitunute koguarv kasvanud üle 8%. Kolmanda sambaga ühinenute arv ei jää palju maha II sambast lahkuvate omast: praeguseks on II sambast lahkumise avalduse esitanud ligi 166 400 inimest, kellest 149 260 on II sambast tänaseks lahkunud.
Huvi III samba vastu kinnitab ka SEB statistika: kaheksa kuuga oli SEB fondidesse tehtud ühekordsete maksete kogusumma 260 000 eurot, mida oli 81% rohkem kui möödunud aasta samal perioodil. Püsikorraldus on endiselt kõige populaarsem raha kogumise viis ning III samba fondidesse tehakse tavaliselt sissemakseid kord kuus, keskmiselt 50 eurot.

„Igaüks saab pensionikalkulaatorist kontrollida, kui palju III sambasse kogumine pensionile juurde võiks anda. Järjepidevus ja regulaarsus on iga investeerimise puhul oluline tegur, mida tuleb ka III samba puhul silmas pidada. Samuti tuleb valida enda vanusele ja sissetulekutele vastav riskitase,“ ütles SEB Varahalduse äriarendusjuht Peeter Schamardin.

SEB andmete põhjal eelistavad nii püsikorralduste kui ka ühekordsete maksete tegijad kõrgema riskitasemega fondi, milleks on SEB Aktiivne pensionifond. Umbes 75% uutest rahapaigutustest III sambasse toimub nimelt sinna fondi.

Peaaegu iga kümnes SEB III samba fondi klient on tänavu alustanud regulaarset kogumist või teinud muudatuse olemasolevas püsikorralduses. Kuigi püsikorraldus sõlmitakse üldjuhul pikemaks ajaks (95% SEB fondides sõlmitud püsikorraldustest on tähtajatud), ei ole summa kivisse raiutud ning vajadusel saab igakuiselt kogutavat summat suurendada või vähendada.

Kolmas sammas on täiendav kogumisvõimalus, millega kaasnevad investorile soodustused. Kolmanda samba sissemaksetelt tagastab riik tulumaksu. Tulumaks on võimalik tagasi saada sissemaksetelt, mis ei ületa 15% inimese aastasest maksustatavast tulust ega 6000 eurot aastas. Sarnaselt teise sambaga on kolmanda samba puhul tegu koguja isikliku rahaga, mida on võimalik vajadusel kasutada ka enne pensioniiga.

Allikas. SEB

Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …