Urmas Reinsalu: peame jätkama Lukašenka režiimi isoleerimist ja karmistama sanktsioone

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna, 10. jaanuaril koos Valgevene opositsiooniliidri Svjatlana Tsihhanovskajaga Valgevene demokraatia teemalisel avalikul veebiseminaril. Reinsalu avaldas toetust Valgevene rahva demokraatlikele püüdlustele ja rõhutas, et Lukašenka režiimile tuleb avaldada tugevamat survet.

Reinsalu kinnitas, et Eesti jääb kindlalt toetama Valgevene opositsiooni demokraatiapüüdlusi ja kodanikuühiskonda, et riigis toimuvad inimõiguste ja rahvusvahelise õiguse rikkumised ei jääks tähelepanuta. „Rahvusvaheline kogukond peab jätkuvalt seisma selle eest, et kõik poliitvangid Valgevenes vabastataks tingimusteta ja viivitamatult ning repressioonide korraldajad võetaks vastutusele,“ ütles välisminister.

Reinsalu lisas, et Euroopa Liidu tasandil peame jätkama Aljaksandr Lukašenka režiimi isoleerimist ja karmistama sanktsioone.

Selleks, et demokraatliku Valgevene hääl saaks kõlada rahvusvahelises areenil, korraldas Eesti ÜRO Peaassamblee veerel koos Valgevene opositsioonijuhi Svjatlana Tsihhanovskajaga mitu arutelu, mis tõi kokku eri riikide, mõttekodade ja ettevõtete esindajad.

Eesti tihendab koostööd Valgevene demokraatliku opositsiooniga, kelle peamine keskus on koondunud Vilniusse. „Mul on hea meel, et veebruaris lähetame Vilniusesse Valgevene demokraatlike jõududega suhtlemisele keskenduva erivolitustega diplomaadi,“ ütles Reinsalu.

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Horoskoop tervis-heaolu: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline keskenduda oma energiat taastavale tegevusele. Füüsiline

taiskuu horoskoop minuaeg.com

Horoskoop Karjäär ja töö: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Tänane päev toob sinu karjääri energiat ja motivatsiooni. Marsi