Uudised

Ukrainas Mariupoli lähedalt avastatud massihauas arvatakse olevat kuni 9000 Mariupoli elanikku.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski ütles oma neljapäeva hilisõhtuses avalduses, et Venemaa lükkas tagasi ettepaneku kehtestada lihavõtete ajaks Ukrainas relvarahu. Õigeusu ülestõusmispühi tähistatakse hiljem kui mujal maailmas ja need langevad sellesse nädalalõppu.

“See näitab hästi, kuidas suhtuvad selle riigi liidrid ristiusku ning ühte rõõmsamasse ja tähtsamasse pühasse. Kuid meil on veel lootust, et tuleb rahu ja elu võidab surma üle,” ütles Zelenski.

Sel nädalal kutsus ÜRO peasekretär António Guterres pidama Ukrainas lihavõtete ajal neli päeva kestva nn humanitaarpausi, mis algaks neljapäeval ja kestaks pühapäevani, eesmärgiga tagada hulga humanitaarkoridoride avamine. Nii saaksid tsiviilelanikud lahkuda Punase Risti abiga kõige ohtlikumatest piirkondadest ja saaks tuua humanitaarabi inimestele Mariupolisse, Hersoni, Donetskisse ja Luhanskisse. Ukraina toetas relvarahu.

Venemaa suursaadiku asetäitja ÜRO juures Dmitri Poljanski ütles, et ettepanek ei olnud siiras ja see annaks Ukraina sõduritele rohkem aega relvastuda.

Err.ee

Jaga
Back to top button