Tuesday , 28 September 2021
DSC01282 scaled

Üha rohkem nooremaid inimesi satub koroonaga haiglasse

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma märkis pressikonverentsil, et COVID-19 haigestumine on kasvutrendis ning sügisel on oodata suuremat nakatumist nooremate inimeste hulgas, sealhulgas nende hulk, kes vajab haiglaravi, vahendas BNS.

“COVID-haigestumine on kasvutrendis ja me jätkame liikumist kasvutrendis. Haigestuvad vaktsineerimata nooremad inimesed,” ütles Härma. “Tuleb ka valmis olla, et üha rohkem nooremaealisi vajab haiglaravi. “Ameerika näitel on teada, et lapsed ja noored nakatuvad oluliselt rohkem,” kinnitas Härma.

Tema sõnul on ka viimasest nädalast näha, et kasvama on hakanud ka haigestumine vanemaealiste vaktsineerimata inimeste hulgas. “Delta tüvi on 98 protsenti kõikidest nakatumistest. Juba pärast 72 tundi tekivad esimesed sümptomid,” selgitas Härma.
“Täna ei ole kahtlustki, et vaktsineerimine on tõhus. Seal, kus on vaktsineerimise tase kõrgem, on ka haigestumine väiksem. Ka need, kes on läbi põdenud, peaksid minema vaktsineerima. Ei pea ootama 6 kuud, võib vaktsineerida ka varem. Nakatumist me maha suruda ei saa ja sügisel ootame nooremate seas nakatumiste tõusu,” selgitas Härma.

Härma kinnitusel levib delta tüvi kiirelt ning kasvab kindlasti teadmata nakatumiste hulk. “Praeguseks on suurenenud siseriiklik levik, aga iga 10-s on välismaalt sissetoodud,” nentis ta.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik lisas, et on näha, et haigestumised on kasvutrendis. “Kahjuks on COVID-näitajad tõusmas. Ka aeglane tõus on tõus,” ütles ta.

COVID-19 vastase vaktsineerimise korraldamise töörühma juht Marek Seer ütles, et Jansseni vaktsiini sel nädalal juurde ei tule. “Hetkel on olukord meist sõltumatult selline ja lähiajal ilmselt muudatusi ei tule. Seega soovitan Moderna või Pfizeri vaktsiiniga siiski esimene doos ära teha. See tekitab inimestes arusaadavalt pahameelt, kes on kiirelt soovinud digitõendit saada,” märkis ta.

Jaga

Vaata ka:

vaktsiin

Müüdid ja tegelikkus: vaktsiinide koostis ja mõju

Müüdid ja tegelikkus: vaktsiinide koostis ja mõju COVID-19 vastaste vaktsiinide koostise kohta ringleb palju erinevaid …

istock 000011686797small

Teadlased kutsuvad üles vaktsineerimissurvet lõpetama

Vahendame  Objektiiv.ee artiklit Täna kohvikus Komeet ajakirjanikele esinenud teadurid Alar Aab ja Sirje Rüütel Boudinot ning …

haige

Valitsus plaanib tuleval aastal jätkata haigushüvitise maksmisega alates teisest haiguspäevast

Valitsus plaanib tuleval aastal jätkata haigushüvitise maksmisega alates teisest haiguspäevast. Küsimus, kas hüvitist võiks ka …

Margit Sutrop

Riigikogu liige Margit Sutrop: Vaktsineerimisvastased patsiendid ei peaks saama eelisjärjekorras haiglaravi, sest nad on teadlikult riski võtnud.

Ehk peaksime tänases olukorras haiglatele antud soovitused üle vaatama ning lisama tervishoiuressursside jagamise kriteeriumide hulka …