Uudised

Mupo ja Terviseameti ühine kontrollkäik ühistranspordis: kolm tundi ja 303 maski

Täna korraldasid mupo ja Terviseamet esimese koostööaktsiooni, mille käigus kontrolliti ühistranspordis maskide kandmise kohustuse täitmist ning jagati ilma maskita reisijatele näokatteid. Kella 10.00-13.00-ni toimunud reidil kontrolliti kokku 102 ühikut transporti ning jagati 303 maski.
Mupo inspektorite sõnul on pilt ühistranspordis maski kandmise seisukohalt veidi paranenud, kuid jätkuvalt on igas bussi-trammis liiga palju ilma kaitsva näokatteta inimesi. Seda näitavad kõnekalt tänahommikused numbrid – 3 tundi ja 303 maski.

Endiselt annavad tooni noored, kes on maskikandmise suhtes ükskõiksed. On ka neid, kes arvavad, et vaktsineerimine vabastab nad maskikandmise kohustusest, aga on ka hajameelseid unustajaid. Valdavalt võetakse pakutav mask vaidlusteta vastu. Keeldujateta siiski ei läinud – neid oli erinevatel põhjustel kuus, kes tervise, kes tõekspidamiste tõttu.

Kokku on mupo augustikuu esimese kümne päevaga jaganud 3000 maski ja kontrollinud 700 sõidukit, millele lisanduvad tänased numbrid.

Terviseameti sõnul ei ole nende esmane eesmärk trahvida, sest uued nõuded vajavad veel harjumist. Reeglina on Eesti inimesed seadusekuulekad ja piisab üksnes meelde tuletamisest, et näiteks bussis tuleb maski kanda. Kui reegleid eiratakse pahatahtlikult ning meeldetuletusest ei piisa, võib Terviseamet rakendada rangemaid meetmeid.

Jaga
Back to top button