Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
yulia dubyna 6C XfszlnWw unsplash scaled

Tulemas perekonnaseaduse muudatus: lapsed saavad õiguse teada, kui nad on lapsendatud

Riik valmistab ette perekonnaseaduse muudatust, mille kohaselt saaksid lapsendatud lapsed tulevikus õiguse saada teada, et nad on lapsendatud. Praegu võivad inimesed oma lapsendamisest teada saada alles täiskasvanueas.

Lapsendatud laps saab praegu seaduse järgi oma lapsendamisest teada alles siis, kui tema lapsendajad soovivad talle selle avaldada. Kui lapsendajad midagi ei räägi, siis ei pruugi laps ka saada teada, et lisaks perele, kus ta üles kasvas, on kuskil ka tema bioloogilised vanemad.

Sotsiaalkindlustusameti hooldus- ja lapsendajaperede hindamise tiimijuht Irje Tammeleht ütles, et praegu on seaduse järgi näiteks võimalik olukord, kus teismeeas lapsendatud lapsel on mälestus oma bioloogilistest vanematest olemas, aga lapsendanud vanemad vaikivad selle maha.

allikas: err.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!