Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
Iisaku majapoleng 14.11.23 2 1 jpg

Tuha vale ladustamine päädis tulekahju ja trahviga

Lõuna päästekeskuse operatiivsündmused 14.-15. november 2023

Võrumaa

14. novembril kell 16.36 teatati, et Võrus Veskioja tänaval tuleb ridaelamu keldrist suitsu ja on kuulda suitsuanduri häiret. Päästjate saabumise ajaks oli boksi omanikust mees teavitanud naabreid, et need ohu eest majast väljuksid. Pääste suitsusukeldujad selgitasid, et keldris oli põlevmaterjalide juurde pandud hõõguvate sütega kuumast tuhast süttinud materjal ja keldri puitkonstruktsioonid. Ohus olid lisaks lähedusse ladustatud kemikaalid. Tänu tulekahju varasele avastamisele saadi põlengule piir peale ja kaugemale tuli ei levinud. Tuha vale käitlemisega tulekahju tekitamise, põlevmaterjali vale ladustamise ja kaaselanike ning vara ohtu seadmise eest määras meeskonnavanem süüdlasest mehele lühimenetluse korras rahalise karistuse.

Koldest võetud kuum tuhk tuleb panna mittepõlevast materjalist nõus jahtuma eemale süttida võivatest materjalidest ja hoone osadest. Kõige targem on see viia hoonest välja ja sellest kaugemale. Tulekahjuohust annab varakult märku töökorras suitsuandur, andes sellega võimaluse päästa põlengust vara ja elusid. Sel nädalal kontrollivad inspektorid ja päästemeeskonnad eluruumides kohustuslike suitsuandurite olemasolu ja töökorrasolekut. Puuduva suitsuanduri eest võib süüdlast lühimenetluse korras karistada 40-eurose trahviga.
(Lisatud pildid, autor Lõuna päästekeskus)

Tartumaa
14. novembril kell 12.28 käisid päästjad Luunja vallas Lohkva külas sõiduauto ja bussiga juhtunud liiklusavariil. Bussijuht ega reisijad viga ei saanud, kiirabi viis sõiduautojuhi esmaabi andmiseks haiglasse. Päästjad eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akult juhtmed ja pühkisid teelt purunenud detailid.

Valgamaa
14. novembril kell 12.25 käisid päästjad Valgas Kalevi tänaval aitamas kiirabil pääseda kodus kukkunud  76aastase naise juurde. Selleks tuli uks kangiga avada. Patsient tõsteti tagasi voodile ja temaga tegelesid edasi kiirabitöötajad.

Viljandimaa
14. novembril kell 12.48 käisid päästjad Viljandi vallas Heimtali külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid hüdrauliliste tööriistade abil katusele maandunud ja kinni kiilunud ustega sõidukist kätte saada viga saanud juhti. Kiirabi toimetas kannatanust mehe Tartusse haiglasse.

Vaata ka:

minuaeg.com pakapikk jpg

TEST: Milline Jõulupäkapikk sa oled? Vali ja avasta oma Jõuluime!

Milline Jõulupäkapikk sa oled? Vali ja avasta oma Jõuluime Tee oma valik ja vali 1-6

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash jpg

Täna võib lotoõnn naeratada just neile kahele tähemärgile.

Laupäev 9.12.2023 toob endaga kaasa võimaluse, et fortuuna naeratab eriti kahele tähemärgile loteriil. Jäär: Jäärade

error: Sisu on kaitstud!