2.3 C
Tallinn
Esmaspäev 30. jaanuar 2023
TervisTrikk leevendamaks lihas- ja liigesevalu

Trikk leevendamaks lihas- ja liigesevalu

Edasi lugedes toome välja parimad viisid, kuidas aidata kehal kiirelt taastuda treeningust ning avaldame  kõikidele teada saladuse, kuidas ilma kalleid valuvaigisteid ja ravimeid võtmata leevendada või lausa vabaneda erinevatest liigesevaludest, mis on tekkinud füüsilise aktiivsuse tagajärjel.

1.      Ära koonerda vee tarbimisega

Treeningu ajal kaotab keha vedelikke ja mineraale. Vesi soodustab kehas metaboolseid funktsioone ja toitainete trasporti, seega tuleb treeningu ajal ja peale tarbida vett. Vee tarbimine aitab taastuda pingutusest ja tagab sinu valmisoleku järgmiseks treeninguks.
 

2.      Üllata keha külmaga

Üks parimaid viise taastumise kiirendamiseks on jäävann. Külm vesi jahutab keha, vähendab  liigeste  ja lihaste turseid ning alandab lihasvalulikust.  Juhul kui kodus vanni pole võib endale duššist külma vett peale lasta – toime on sama. Kui see tundub liiga ekstreemne võib väsinud kohti üllatada külmakotiga (sellega saavad suurepäraselt ka hakkama su paki köögiviljad sügavküljas).
 

3.      Venita-venita-venita!

See ei tähenda, et iga kord kui sa natukenegi end liigutad siis pead venitama. Isegi peale igat trenni ei pea venitama. Võta endale see 15-30 minutit nädalas, kui sa lihtsalt vaikselt ja rahulikult venitad. Just rahulikult! Venitamisel ei tohiks üle pingutada nii, et tunned valu. Samuti väldi nii-nimetatud “vetruvat” või “jõnksutavat” venitamistehnikat.
 

4.      Kompressioon

Kompressioonrõivad (põlvikud, säärised, sokid) aitavad leevendada väsimust ja valu jalgades.  Survest saadav efekt parandab kurnatud lihastes vereringet, vähendab turseid ning toetab treeningute järgselt taastumisprotsesse.
 

5.      Uni

Organismil on uskumatu võime ennast ise ravida, kui ainult aega anda. Aeg on parim viis taastumiseks raskest treeningust ja paranemiseks ükskõik millisest vigastusest loomulikul moel. Väga oluline on kvaliteetne ja piisav uni. Magades toodab keha kasvuhormooni, mis suuresti aitab kaasa taastumisele.


 

6.      RULLIMINE – suur avalik saladus

Kui varem kasutasid professionaalsed atleedid, treenerid ja füsioterapeudid massaažirulli, siis täna võib neid laias valikus leida igast spordipoest ja näha inimesi neid kasutamas näiteks jõusaalis. Massaažirull on suurepärane vahend millega ennast ise masseerida ja seeläbi aidata lihastel taastuda. Samuti on massaažirull suureks abiks, kui sind painavad liigesevalud. Massaažirulli kasutamine on imelihtne, sellega sa avaldad survet vastavale piirkonnale kuhu on vaja ning aitad kaasa lihasetaastumisele.
Massaažirull sobib igale inimesele, kes tahab oma lihasvaludele ja lihaspingetele leevendust ning ka neile, kes tahavad tugevadada oma kerelihaseid ja ennetada vigastusi.
Elu täisväärtuslikuks nautimiseks tahame me kõik end oma kehas hästi tunda. Kellegile ei meeldi, kui miski valutab ja teeb liikumise ebamugavaks. Ole füüsiliselt aktiivne, treeni teadlikult ja aita keha taastumisele kaasa. Sa ei pea tegema kõike vaid piisab vahuldumisi erinevate tehnikate kasutamine. Sina tunned oma keha ja tema vajadusi kõige paremini. Kõige olulisem on alati tarbida piisavalt vett ja täisväärtuslik uni, selleks ei pea sa midagi ekstra tegema.
 

Veel artikleid